Kedin Çok Hırçın Veterinere Götüremiyorum

ucemrecan

Merhaba, kedimi sahiplendiğimde 2 aylıktı o zamanlarda benden başkasına fazla yanaşmaz genelde bir köşeye geçip saklanırdı ama veterinere götürmem sorun olmazdı. Daha sonrasında şehir değişikliği yapıp ailemin yanına geçmek zorunda kaldım ve evde başka kedi de var, taşındığımızdan beri hırçın bi tavır takındı diğer kediyi sevmiyor evin belli odalarından dışarı çıkmıyor. Taşıma çantası ise ayrı bir korku yarattı gördüğü yerde en ulaşamayacağım yere saklanıyor. Çantayı değiştirmeme rağmen gördüğünde yine aynı davranışı sergiliyor, yaklaşık 7-8 aydır veterinere götüremiyorum. Lütfen ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olun, teşekkürler.

11 CEVAP

Anonymus552223

Ne icin goturecektiniz? Simdilik evde yapilabilecek gibi biseyse goturmeyin. Baska kediden dolayi strese girmis daha kötu olmasin

Anonymus552223

İc paraziti vardir belki. Hap veya damla alip uygulayabilirsiniz evde. Karma aşi ertelenmiş olur

Anonymus552223

Bi de taşima çantasi hep ortada dursun kokusuna alissin, içinde yaş mama falan verin

Anonymus552223

Ha evet kesinlikle.. Allah korusun evden kacabilir balkondan dusebilir. Onu ertelemeyin derim bi sekilde kandirin gerekirse zorla:(

Anonymus552223

Zayiflamasinin sebebi de o

ucemrecan

Çok teşekkür ederim. Elimden geleni yapıcam

Sudeckmkc

Uyurken çantaya koyabilirsiniz yani kedi için büyük şok ama mecbur yapacak başka bir şey yoksa

hayvansever_

bizim komşumuzun kediside böyleydi onlar vetleriyle konuştular vet eve geliyordu aşı falan için belki sizin vetinizde böyle bir imkan sağlar bir konuşun.

ucemrecan

1 yıla yakın oldu taşınalı. Aşılarını olması gerekiyor ve yaşına göre biraz zayıf kaldı :( o yüzden endişeleniyorum

ucemrecan

Teşekkür ederim. Bir de yazmayı unutmuşum kedim dişi kısırlaştırmaya da götüremiyorum bu yüzden, kısırlaşmamasının etkisi olabilir mi agresif olmasında

ucemrecan

Çok teşekkür ederim ????