Lütfen Cevaplar Mısınız?

mert5

köpeğimi gezdirmeye çıkartıyorum fakat bir yere gitmek istemiyor ayakta olduğu yerde duruyor. gelmesi için hafif çekiyorum ama gelmemekte direniyor. ödül mamasıyla dikkatini çekmeye çalışıyorum ama onada pas vermiyor. ne yapmalıyım?

3 CEVAP

shdaokr

merhaba,
Benim köpeğimde aynı hareketleri sergiliyordu sokak ortasında çekiştirmekte hiç hoş olmuyor maalesef seni anlayabiliyorum:)ben şöyle bir çözüm buldum tasmasını takıp önce evinde ,varsa bahçen ya da balkonunda seninle birlikte hareket etmesini sağla küçük adımlarla çekiniyor ya da korkuyor olabilir ona güven ver onunla birlikte hareket ettiğini hissettir bir adım bir adım derken bunu da ödül mamasıyla taçlandırdığında sonuç umarım olumlu olur sonuç almadan ödül maması vermemeni tavsiye ederim o inatsa sen daha inatçı ol:)
Yardımcı olabilirsem ne mutlu:)

mert5

çok teşekkür ederim :) bunu farklı şekildede sordum ve onda net cevap alamamıştım. petlebiye sizin gibiler lazım boş yapanlar değil. tekrardan teşekkürler:)

shdaokr

asıl ben çok teşekkür ederim :)