Kedim Çok İştahsız

suledoruk

Merhaba,iyi günler. 2 aylık bir kedim var ve ne alırsam alayım ne yaparsam yapayım iştahlı yemek yemiyor. özenerek ödül mamaları alıyorum hiç birini yemiyor sadece kokluyor. Vitaminlerini,kuru mamasını bile zorla ben ağzını açıp bir iki tane tattırdıktan sonra tadını alıp yiyor. Sizce normal mi? Tadını aldıktan sonra gayet güzel yiyor ama bir şeyler yemek için hiç hevesli değil bazı arkadaşlar kedisinin paketin sesini duyar duymaz koştuğunu yazmışlar öyle bi durumun yanında bu isteksizlik biraz anormal kalıyormuş gibi hissediyorum.

7 CEVAP

poughkeepsie

Pek normal görünmüyor veterinere w göstermeniz iyi olur

Royal Canin 'in icerigi iyi degil hayvan onu yiyince etle degil tahilla doyuyordur. Mamanizi degistirmenizi oneririm onun yerine ND kullanabilirsiniz icinde gercek et var cogu kedi istahla yiyor ben tavuklu narli denemistim begenerek yemisti. Ayrica RC mars ın ürünü ve hayvan deneyi yapiyor hayvanlari öldürüyor.

poughkeepsie

Söylendiği gibi, royal canin gerçekten iyi içerikli bi mama değil. Mama içeriği okumaktan anlamasanız bile aynı fiyat bandında olan N&D mama ile ikisinin içeriğini karşılaştırırsanız içindeki et oranını görürsünüz. Farklı bi mama alın ve başka bi veterinere gösterin çünkü gerçekten normal değil. Benimkine yaş mama veriyorum mesela bitiriyo ama yine de her şeye sulanıyo. Normali böyle bence

suledoruk

Teşekkür ederim inşallah yeni mamasında böyle davranmaz :( devam ederse başka veterinerlere danışmam gerekicek

SerkanO

Kedinin iştahsız olması normal değil maalesef ama çok da küçükmüş, en sağlıklı yorumu yine veteriner hekiminiz yapacaktır.

suledoruk

Veterinerine bu durumdan bahsettim aslında onun tavsiyesiyle royal canin kullanıyorduk bana dediği tek şey mamanın doyuruculuğu çok yüksek onu yedikten sonra başka bir şey istemez ama mamanın kendisini bile yemek istemiyor şaşırtıyor beni... kilosu şuanlık normal ama doğal olan bi kedinin yemek gördüğünde çıldırmasıdır :( teşekkürler yine de :*

suledoruk

@ dumaniskonunsahi Evet burada okuduklarımdan sonra daha detaylı araştırdım bu markayı n&d ye geçtim bu hafta ama siparişim hala elime ulaşmadı onu bekliyorum maalesef :( içime sinmeyerek elimdeki royal canin mamayı vermek zorunda kalıyorum