Kedim Arada Aç Kalıyor, Çok Üzülüyorum

nalina3281

Arkadaşlar sokak kedileri besliyorum, tavuk satan kasaplardan kilosu 1 TL'ye tavuk kemiği alıyorum, evde bir güzel sert kemiklerini ayırıyorum ve kedilerime veriyorum. 2 günde bir 2 kilo şeklinde alıyorum. Kediler akşam saatlerini biliyorlar, akşam 6'yı geçince geliyorlar, fakat bir kedim çok geç geliyor, bende hava kararmadan aşağıya iniyorum, yoksa diğer kedilerde gidiyorlar... Her neyse aşağıya iniyorum diğer kedileri besliyorum eve geliyorum, yarım saat-1 saat sonra pencereden bakıyorum bazen o kedi geliyor, tek başına bekliyor kapıda, bahçede... Bazen de 2 gün üst üste hiç gelmiyor... Ama elimde maalesef kemik kalmıyor, çünkü diğer kedilere bile anca yettiriyorum, yani en son geç gelen kediye yemek kalmıyor... Haliyle balkona da çıkamıyorum, hayvan beni görünce umutlanıyor, bende onu görünce üzülüyorum, aç kalmıştır diye... Ne yapacağım bilmiyorum, o geç gelen kediyi beklesem, ya gelecek-gelmeyecek belli değil, ya da hava kararıyor diğer kedilerde gidiyor... Ben hepsini doyurmak istiyorum, bazen denk geliyor aynı anda hepsi, ama çok nadir oluyor... Ne yapsam bilmiyorum...

10 CEVAP

Anonymus552223

15 kiloluk mama alin hepsine yeter. Ve daha ucuz olur. Enjoy alabilirsiniz 90 tl 15 kilosu.

Anonymus552223

Bu arada sizin bebek kedileri anneleri almiş mi baktiniz mi hic? Yoksa ölduler mi:(

nalina3281

@epiglottis Kedilerime bir kaç kez öyle mama aldım, biliyordum yemeyeceklerini bende küçük kilolardan aldım ve haklı çıktım, hiç biri yüzlerine bakmadı... Bende et, ciğer vs. aldım, biliyorum karlı değil ama yemediler... Bende kalanları sokak başlarına dökmüştüm. Ayrıca anne kedi geldi, o yavruyu ise Facebook'ta bir grupta soru sormuştum, şehrimde yaşayan biri çıktı ve çok şükür sağ salim sahiplendirdim. Diğer annenin götürdüğü 2 yavruyu henüz bilmiyorum, ama anne bakıyordur ya.

Anonymus552223

Ah cok sevindim guzel sonuclanmasina. Evet anne goturduyse onlara bakiyordur. Sizinkiler alismis ete ondan yemiyorlar sanirim. Ama tadini begenmemis de olabilirler hangi marka almistiniz

nalina3281

Valla hiç hatırlamıyorum, küçük boylardan almıştım, kuru mama. Belki de kuru mama diye yemediler.

Cansumuezza

Mito micho bonacibo bunları köpekler bile yiyor yeme garantili gibi bişey bu mamalar denedinizmi? Sonradan gelen çocuk için bir avuç ayırın sizde onun yiyeceği neki boşuna umutlanmasın oda sizi görünce günah . Gelmezsede ertesi gün başka kedi yer

Zeke

Micho mama aldım en mıymıy kedimiz bile kıtır kıtır yiyor. 15 kg 140 tl'ydi.
Bence de mama alın baya rahat edersiniz, belki mama sesini duyunca bile gelir o gelmeyen kediniz

poughkeepsie

Diğer kediler gittikten sonra az bi miktar koyamaz mısınız balkona? Anca yettiriyorum demişsiniz de birazcık ayırsanız tam doyurmasa bile biraz idare eder onu hiç olmazsa balkonda kalsa bile başka bi kedi gelip yer

poughkeepsie

Ay aşağıya iniyorum demişsiniz her neyse aynı hesap diğerleri gittikten sonra biraz bıraksanız aynı yere bence gelip yer

Anonymus552223

Siz yine de zor zamanlar icin dökme falan alin 1 2 kilo mama.. aç olanlar yer. Enjoy cogu yiyor deneyin