Kedimin Sağ Arka Ayağı Aksıyor

asparuh44

Arkadaşlar bir kaç gündür kedimin sağ arka ayağı aksıyor nedenini bilmiyorum yüksekten zıplayıp düşmedi evde yüksek bir bölge yok bir mutsuzluk hakim önceden çok hareketliydi fakat şuan gidip balkonda akşama kadar yatıyor bununla ilgili ne yapabilirim

6 CEVAP

Gkocg

Kediniz scottish fold galiba. O ırkın kulaklarını dik yerine kıvrık olmasının sebebi doğuştan getirdikleri hastalıktan kaynaklı, kıkırdakları hasarlı oluyor. Eklemler de etkileniyor, acı çekiyor yavrular yürümekte zorlanıyorlar zamanla. Onunla alakalı olabilir.

asparuh44

Cevaplarınız için teşekkür ederim yarın erkenden veteriner kliniğine götüreceğim umarım bir şey çıkmaz

poughkeepsie

Muhtemelen bi rahatsızlığı var veterinere gösterin siz görmeseniz de çarpmış düşmüş olabilir veya başka bi sebebi de olabilir hekim kontrolü şart

SerkanO

Bir yere sıkışmış olabilir, kedimde de olmuş birkaç gün içerisinde düzelmişti. Kapı altına patisini soktuğunu gördük, oraya sıkışmış olabileceğini düşündük

Aysenmstura

Profilinize girip bakmadan inşallah scottish fold değildir dedim ama öyleymiş :/ Scottishlerin genel hastalığı zaten eklem sorunları. Düşme etme vs olmadıysa büyük ihtimalle genetikten kaynaklı. Mutlaka veterinere gösterin. Bu cins için özel kullanılan ilaçlar takviyeler var.

asparuh44

Dediğiniz gibi veteriner arkadaşım ile görüştüm oda yarın kliniğe getir bakalım dedi umarım bir sıkıntısı yoktur kızımın