Aşı Sorunu

Gamsem

Merhabalar benim yavrum(kedi)2 aylık karma aşı ve diğerlerini aşağdaki tarihte gelip vurulmasını söyledi .int araştırdığımda 8haftalıktan sonra vuruluyor yazıyor aklım karıştı bilgi verirseniz çok memnun olurum:)

16 CEVAP

Gamsem

Şuan evet 2 aylık int 2 Aylıkken vurulur diyor ama vet. Yazdığı tarihi dikkate alırsam 6 aylık oluyor.Ağustosta 6 aylık oluyor ekimde de 8 aylık yani aşılar için geç bir süremi onu anlayamadım.

LadyAndCat

Gamze Hnm,
Kuduz aşısı 3 aylıktan sonra yapılır. Bu yüzden oraya Kuduz yazılmış ve tarih verilmiş...
2 aylıkken iç ve dış parazit ilaçları yapılır. Karma 1 belki başlanır sonra araya Kuduz Aşısı girer sonra da 2. Karma aşısı gelir. Verilen aşı tarihlerine uyun çünkü önemli.
2.Karma aşı zamanında yapılmazsa birinci de geçersiz olur...

Gamsem

Ladyandcat sağolun yok kesinlikle uyarım da bahçe çıkartıyorum birşey olcak diye korkuyorum iç dış yapıldı karma aşısı 1. İçin şüphede kaldım hastalık felan kapmasın diye:)

Gamsem

Ben bahçeye çıkınca camdan bakınca çok üzülüyorum o yüzden çıkarıyorum:).asla hastalık kapsın istemem Allah korusun değişiklik olsun diye ki aile apartmanı korunaklı bahçe o yüzden rahattım ama siz böyle diyince korktum:)

Gamsem

Öyledir siz daha iyi bilirsiniz ben acemiyim:) vicdanım el vermiyordu ama hastalanmasını asla istemem artık camdan bakışıcaz napalım☺️

Extra

Aşıların arasindan zaman gecsin diye yapmis olabilir.

poughkeepsie

Ay ben yanlış anlamışım o zaman. Sorun olacağını sanmıyorum ben 8 aylıkken yaptırdım o zaman sahiplendiğim için. Daha önce hiç yapılmamıştı aşı falan. Ayrıca extranın dediği gibi aşılar arasında belirli süre olması gerekiyor

Gamsem

Anladım ya korktum geç yazdı birşey olur diye pimpirikliyim kedim konusunda:)

zerenozkaya

Anne sütü içmiş yavru kedileri belli bir süre anne sütü koruyor.Bu yüzden o kadar endişe etmeyin.Bahçeli bir evde yaşamıyorsanız sıkıntı olmayacaktır

Gamsem

Bahçeli evdeyim bahçede 2 de köpek var yan yana getirmiyorumda bahçede gezdiriyorum arada köpekleri kapatıp.şehir dışındada ev var oraya götürücem orman içinde gibi hastalık bulaşır diye korkuyorum

gizemaslan

Ben 3 aylığa yakın yaptırmıştım bana geldiğinde 2 buçuk aylıktı zaten neden bu kadar ileri tarihe vermiş anlamadım ama vardır bir bildiği veterinerinizin

Gamsem

İnşallah

LadyAndCat

Lütfen kedinizi bahçeye çıkarmayın çünkü buna ihtiyacı yok :)
Kedilerim evde çıkarmıyoruz ve gayet mutlu çocuklar. En büyük zevkleri camdan dışarıyı izlemek ve güneş gelince uzanıp güneşlenmek.
Çok isterseniz 1 yaşını geçince ve kısırlaştırınca tasmayla çıkartıp gezdirebilirsiniz.
Ayrıca her ne kadar aşıları , ilaçları yapılsa da bilemediğimiz ve tedavisi olmayan bulaşıcı hastalık ve mikroplar var. Bunları kapsın istemezsiniz...

LadyAndCat

Onlar camdan bakmayı çok seviyorlar :)
Sokaktakiler bile buna bayılıyorlar.
Evde koşup oynayınca , oyuncakları olunca , yumuşak yataklarda yastıklarda uyuyunca , pencereye çıkıp bakabilince, yerden yüksek yerlerde uyuyunca mutlu oluyorlar.
Eviniz yeteri kadar büyük geliyor onlara merak etmeyin...
Benim kız tuvalette bile benimle sizi takip ediyorlar evde :)

bbeyzvv

bence kedinin bahçede oynamasında bi sıkıntı yok sadece bahçede olduğu ve gözetlendiği sürece