Kısırlaştırma Öncesi Yapılması Gerekenler

blue_hpood

kedim iki yaşında, erkek. önümüzdeki hafta kısırlaştırılacak. ilk kedim, dolayısıyla hiçbir bilgim yok. birkaç şey okudum fakat erkek kedilerde işlem çok basit gibi duruyor.. gaz anestezi değil de narkoz alması sorun olur mu? kısırlaştırmadan önce kan testi yapılması zorunlu mu? kısırlaştırmadan sonra nelere dikkat etmeliyim?

2 CEVAP

bademthecatt

Erkeklerin işlemi daha kolay oluyor evet gaz anestezisiyle yapıldığında ayılmaları daha kolay oluyor sersem gibi olmuyorlar bildiğim kadarıyla narkoz alması sorun olmaz hekiminizde bu konuda bilgilendirir ama gaz anestezisiyle Kısırlaştırma operasyonu daha iyi çabuk kendine geliyorlar kan testi size bağlı bir zorunluluk. Kısırlaştırmadan sonra 10 gün içinde tamamen iyileşiyorlar ilk günler hep atlayıp zıplamasın ve mutlaka kısır mamaya geçiş yapın şimdiden geçmiş olsun inşallah sorunsuz atlatırsınız :)

blue_hpood

bademthecatt teşekkür ederim:)