Yaş Mama Ve Konserve Mamalar Nasıl Kullanilmali

Hafsa7

Merhabalar arkadaşlar kedime iki gün kuru mamanın yanında ara öğün gibi yaş mama veriyorum ishal oluyor yaş mamalar nasıl kullanilmali 3 gun içinde bitirilmeli diye biliyorum tamamını veremiyorum yavru bitiremiyo o yüzden arka arkaya 2 gun verince ishal oluyor yarim kalsa mama çöp oluyo buzdolabına koyuyorum ama 3 günden sonra veremiyorum yani bu yaş mamalar hemen tüketilmeli mi buzluğa yada dondurucuda saklayamazmiyiz yarim kalan kısmı

7 CEVAP

mishathecat

Kedimin eski sahibi hazır yaş mama yüzünden rahatsızlandığını söylemişti bu yüzden bende o mamalara güvenemedim ve kendim yaş mama yaptım (2 soyulmuş, küp doğranmış kabak, 2 soyulmuş, küp doğranmış havuç, 1 soyulmuş, küp doğranmış patates bunları suda haşlıyorum yumuşayana kadar ama çokta yumuşatmıyorum sonra 1.5 tavuk göğsünü haşlıyorum tüm malzemeleri blendera koyup üzerine 2 yemek kaşığı haşladığım tavuğun suyunu koyup blenderdan geçiriyorum ve haftada 2 kez veriyorum, bu yaş mamaya ek haftada iki kez 1 adet haşlanmış yumurtada veriyorum) ben tavuk göğsünü 15 tl'ye alıyorum diğer malzemelerde çok tutmaz diye düşünüyorum verdiğim ölçülerde 1'er yemek kaşıklık ölçüyle 11 kaşık çıkıyor.

yetişkin kediye bile dokunup ishale mide rahatsızlığına sebep oluyor fazlası. günde bir öğün 2 yemek kaşığı vermelisiniz. büyüdükçe bu miktarlar değişecek elbet ishali geçene kadar 2 yemek kaşığı fakat kuru mamayla karıştırıp verin.fazlasını gönül rahatlığıyla buzdolabında saklayabilirsiniz.

1 öğün 2 yemek kasigiyla doymaz kediler. 100 gr 1 ogun icin tam olarak. Eger kaliteli bir marka kullanmiyorsaniz kesin ondandir cogu marka ishal yapiyor

Cansumuezza

Hangi marka kullanıyoniyorsunuz? 400 gr lik bir konserveyi 4,e yada 5e bölüp buzluğa atabilirsiniz

Hafsa7

Birkac marka kullandim gimcat proplan ama bana acilinca hemen kullanmam gerektigini kalirsa buzdolabında bile bozulacağını söylemişti aldığım yerdeki kişi zaten ödül gibi veriyorum kuru mamasi hep oluyor yanında o zaman dolapta bir iki hafta yarim kalsada saklayabilir miyim

Cansumuezza

Yaş mamalar açıldıktan sonra dolapta en fazla 48 saat bekleyebilir. Dediğim gibi Kalan kısmı buzluğa atarsanız saklayabilirsiniz öbür türlü 48 saat içinde bitmesi lazım dolapta olsa bile

mishathecat

Bu arada yaş mamaları buzluğa koyuyorum poşete sarıp vermeden önce çıkarıp erimesini bekliyorum buzunun böylelikle bozulmuyor, zaten tavuğun son kullanım tarihi ileri bir tarihse sorun olmaz