Kedi Tüy Dökülmesi

Kedi izin tüyleri çok dökülüyor düzenli olarak tarıyoruz acaba mevsimsel mi bir öneriniz varmı

8 CEVAP

mishathecat

Şu sıralar mevsimsel olarak dökülmeler oluyor gulcecetin'in dediği gibi gerçekten mamayla çok alakası var, mamalarla ilgili sorulmuş sorulara bakıp tavsiye alabilirsiniz (çoğu n&d, acana yada orijen öneriyor, maddi gücünüz yetmezse matisse biraz daha uygun birde veterinerim proadvance önermişti, ben felicia kullanıyorum tüy dökümünde azalma oldu ama her mama her kediye yaramaz, deneyerek görmeniz lazım)

Alaracatlover

Zurich kedi tüy dökme engelleyici tablet kullanıyorum ve gayet memnunum :)

Fatmaduven

Ben N&D ‘yi ve gimcat ın vitamin macununu kullandıktan sonra çok az tüğ dökmeye başladı.

hayvansever_

genelde bu sorun mamayla, vitaminsizlikle, ilgili olabilir ama evet şu aralar mevsimsel bir durum söz konusu. Bizde yaşıyoruz maalesef

Extra

Kedimin tuyleri asiri dokulurdu eskiden,tuy dokulmesine bagli olarak cok sık kusuyordu. Sonra tavsiye ile advance mama kullandim bir sure ve tuy dokulmesi kesildi. Daha sonra mamasini degistirdim bravery kullanmaya basladim. 1 yildir tuy problemi yasamiyoruz diyebilirim benim sacim daha cok dokuluyordur. Kedimse uzun zamandir kusma yasamadi hatta kakasinda bile cok az kil oluyor.

Linsenpai

Furminator veya tüy toplayan eldivenlerden kullanırsanız çoğu etrafa dökülmüyor mevsimsel olsa bile ^^

hayvansever_

Fatmaduven bahsettiğiniz iki ürünü bizde kullanıyoruz bizim de tüy dökümümüz arttı ama nd den başka mamayıda kulanmaya içim sinmiyor.

gulcecetin

mevsimsel, kullandiginiz mamadan veya vitamin eksikliginden olabilir ancak mama cok etkiliyor diye biliyorum