Kedim Mantar Oldu Nasıl Geçer ?

erenduman

7 ay lik scootish sahibiyim ensesinde yara tarzında kabuk görünce bugün veterinere gittik mantar olmuş baticon verdi 1 hafta sürüp kontrole gidicez ilk defa başıma geldiği için bu konuda bilgi verir mısınız?

9 CEVAP

poughkeepsie

İlaçları veterinerin verdiği şekilde düzenli kullanırsanız iyileşir ekstra bişeye gerek olduğunu sanmıyorum

bademthecatt

Batikon mantarı iyileştirmez bende ilk gittiğimde batikon sürmemi söylediler ama bir faydası olmadı mantar vücudunun çeşitli yerlerine yayıldı Eczaneden crystalin sprey alıp şimdilik onu sıkabilirsiniz ve hekiminizi değiştirin bence küçük bi bölgede daha ilerlememişken geçerse vücuda yayılmaz yayıldığı zaman iyileştirmekte çok zor oluyor

Asil50

Bizde aynen batikon vs geçirmedi travazol krem dedi vet o da bir süre sonra yan etki yapıyor. ecosin tablet bu konuda bir harika bizimki sokak hayvanıydı çok zorlandık bana ve kızıma da bulaştı travazol bizde işe yaradı: )

Denizberkan01

Veterinere gitmişken bilgi de alsaydınız keşke :d şaka bi yana hiç bilmiyorum ama umarım bir an önce iyileşir minik

Benim kedimdede aynı hastalık mevcut ben veterinere fotoğrafını attım bi kaç ilaç söyledi eczaneden aldım ve gerçekten etkisini görüyorum iyileşiyor yaralar yalnız dikkat edin insanada bulaşıyor bu konuda titiz olmanız gerkli

ZETE

Kedim 2 aylıkken benim de başıma geldi bu durum. Mantar aşısı geçirmedi, birçok krem kullandık, bağışık güçlendirici damla vs etki etmedi. En kısa ve seri çözüm ecosin tabletle yıkanması. Hiçbir şey yapmayıp elinde ecosin olan bir veterinere gidin bence.

erenduman

bu durum kedime ilk defa pire tasması taktıktan sonra oldu zaten taktığında hareketsiz durgun oldu tasmayi çıkardım eski oyuncu haline döndü stresten olduğunu düşünüyorum şuan baticon devam yoksa dediginiz gibi yıkama ve hap işlemine geçilecek

bademthecatt

Pire tasmasını nerden aldınız? Hekim önermedikçe klinik dışındaki yerlerde pire tasması,iç dış parazit ilacı almayın zehirlenmelere bile yol açarsınız tasmadan olmuştur büyük ihtimalle

erenduman

trexi marka pire tasması kolay ama.com dan aldım tasmayi bugün baticon sürmek için baktığımda kalmamıştı mantara dair yara iz şuan taşmadan olduğu kesinleşti