Sulu Yavrj Mamasi Disarda Kac Saat Durabilir ?

ilaydaobge

İyi günler kedim yaklasik 1 aylik onu yeni sahiplendim kullandigim mama yavru kedi mamasi kuru, suyla ıslatilanlardan. 2 saate bir acikiyo internetten bakmistim 2 saate bir besleyin diyodu zaten ama gece bi kac defa kalktigim icin 2 saat onceden kalan mamayi yedirdigim oluyo sorun olur mu ? Kendisi yiyemiyo çok çok küçük.

7 CEVAP

srplzngl

iki aylık olana kadar süt tozuyla besleyin, yoksa gelişim problemleri yaşar.

hayvansever_

evet bu dönemde süt tozu vermeniz önemli. Islatılmış kuru mama yerine sadece süt tozu bir de ek olarak yaş mama daha ona faydalı olur. Bir de ben size gimcaitin yavru kedi macununu öneririm. Geçen 1,5 aylık yavrusu olan bir arkadaşımda kullanmaya başlamış yavruların gelişimi için mükemmel bir ürün

pillikontes

mrblar
1 aylık kedi zaten yardıma ihtiyaç duyar hem yemek konusunda hem tuvalet konusunda.. Kuru mama yerine yaş mama verirseniz daha iyi olabilir hatta kedi süt tozu ile beslense biberon ile 2 saatte bir beslenirse en azından anne sütü yerine geçmez ama en az onun kadar besleyici olur ..

pillikontes

tuvaletini de ıslak pamuk yardımıyla poposuna pıt pıt yaparak tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz.. çünkü anne kediler yavrularını yalayarak temizler ve yine yalayarak tuvaletini yapmasını sağlar

ilaydaobge

yaş amama kullanıylrum zaten

srplzngl

yaş mama da en fazla 4 saat açıkta durabilir.

srplzngl

pardon, konu ıslatılmış kuru mamaysa maksimum 1 saat beklese daha iyi.