Kedi İçin Şelale Almak Gerekli Mi? Uygun Fiyatlı Var Mi?

gamze1999

Merhaba ismini tam bilmiyorum ama o akan su mutlaka olmalı mi? Yoksa sık sık yaş mama vermek yeterli mi? Öğrenciyim bu sene mezun olacağım ve çok pahalı benim için o şelale 200 küsüre gördüm. Her ay bol bol yas mama/ kuru mama olarak n&d alıyoruz ve aşılarını kontrollerini yaptırıyoruz. Kendimden kısarım ondan kısmam ama elimden gelen bu şimdilik..

7 CEVAP

Senabalar

Hayır kesinlikle alınması gereken bir şey değil. Sık sık yaş mama vermek kedi için fazlasiyla zararli. Yaş mamayi haftada 1 kere vermeniz gerekiyor. Otomatik su kabına ihtiyacı yok muslugu bile acsan eger akan sudan su icmeyi seviyorsa onunla oynar ve su icer :) sadece su kabı yeterli

pinarcaya

Illa almak zorunda oldugunuz birsey degil ama selaleden daha cok su iciyorlar. Cunku su surekli akiyor ve icindeki filtre sayesinde tazeleniyor. Ben cadopet aldim. Yerli mali. Fiyati da uygun. Cesmeden su icirmemenizi tavsiye ederim. Ordan hastalik ve ya parazit kapabilirler. Ayrica su selalesi alirsaniz onun icine de cesmeden su koymamaniz lazim. Kireclenip makineyi bozar. Zaten saglikli da degil.

hayvansever_

Bu şelale illa olacak bir şey değil sonuçta daha çok ekstra zevk için bir ürün. Kedinizin suyunu her gün taze koyuyorsanız o ürünün bi faydalı fazladan yanı bu zaten suyun taze olması. Bende almak istiyorum kedim akan yerden içmeye bayılıyor ama fiyatı dediğiniz gibi bir su kabına veremeyeceğim kadar pahalı.

gamze1999

Ben yaş mamayı iki günde bir veriyorum petlebide öyle tavsiye edilmişti ama yanlış mı? Yeterli su almayınca böbreklerinde sorun çıkmasından korktuğum için bu su olayına taktım bu kadar ona bişey olursa boşluğu gerçekten dolmaz günde iki defa fazlaysa hemen azaltırım, katki maddesi olmadığını iddia eden markaları kullanıyorum ne kadar doğru bilemiyorum ama kedim yavru olduğu için çok geçmeden zarardan dönmüş olurum en azından hepinize teşekkür ederim önerilerinize uyacağım

Haftada 3 kez verilmeli. Sizinkidebu hesaba uyuyor dogru besliyorsunuz kedinizi merak etmeyin fakat haftada 1 de dislerini fircslayin

Kullanabileceginiz markalar ; (yas mama)
Schesir
Nutri feline
ND
GimCat
Animonda
Naturea
Bunlar iyi markalar bunlardan kullanmaya ozengosterin :)

Size kalmış birşey ama almanızı öneririm haftada 3 4 defa yaş mama vereceğinize kediniz su pınarından ihtiyacını karşılar ben m pets su pınarını kullanıyorum plastik olduğundan koku yapıyor maalesef hergün yıkıyorum birdaha ki sefer kendim yapcam