Kedi Tırmalama Ve Oyun Evi Kullanan Arkadaşlar

fatmatina

Merhaba arkadaşlar benimde kedi evi kullanma düşüncem var da kedi tırmalama ve oyun evi kullanan arkadaşlar kedilerin bu tırmalama evlerinin en çok nesini sevdiklerini, hangi kısımları ile ilgilendiklerini anlatabilir mi?mesela alttaki hamak,ara kattaki kapalı kedi kutusu,asılı oyuncaklar,tünel veya en üstteki açık kedi yatağı gibi?her kedinin karakteri sevdiği şeyler tabi ki de farklıdır ancak ortak sevdikleri şeyler de vardır diye düşünüyorum ve ona göre seçim yapmak istiyorum.

26 CEVAP

Badems

Ben cok istedim onlardan almak fakat onun icin oyle bir yerim yok. Tirmalama tahtasi aldim daha yavruyken yuzune bile bakmadi. Tirmalama halisi aldim bende, ara sira yapiyor buna neyse ki. Sizin bahsettiginiz sanirim buyuk olanlar hem tirmalama kismi hem oyun alani olanlar, dogru mu anladim ? Tirmalama kismi icin patilerini tutup o kisma surtmeniz gerekiyor biraz ki anlayabilsin tirnaklarini torpuleyebilecegini.

fatmatina

Evet benim kastettiğim büyük olanlar.Tırnakları için sahiplendiğim gün ufak bir tırmalama tahtası almıştım zaten hala kullanıyor ama eskisi gibi de hevesli değil tabi,işini görmek için kullanıyor tırnaklarını törpülüyor gidiyor ucundaki toplar çokta ilgisini çekmiyor:)

fatmatina

ilk gün alışsın diye patilerini sürttüm öğrendi ama işte canı isteyince benimki de arada halılara sandalyelere sarıyor ama müdahale ediyorum alıp tahtasının yanına götürüyorum tahtasını tırmalıyorum oda arkamdan yapıyor:)bazen de ben tırmalar gibi yaptığımda elime saldırıyor yetişemiyor o sırada tahtayı farkedip elimi unutuyor devam ediyor:)şimdi işte hareketsizliği için tırmalama evi düşünüyorum.

fatmatina

Çok teşekkür ederim cevabınız için tuttum aklımda:)enerjisini atabiliyorsa ne mutlu ona.

DumanBey

Bizim duman yavruyken tırmalama tahtası almıştık cok işimize yaradı ve yarıyor koltuklara veya halılara dokunmuyor sadace tırmalama tahtasını tırmalıyor ancak kedi evine ihtiyac duymadık her yerde kendi kafasına göre yatıyor...

Kediniz oyun evinde oymadıktan sonra yine halınızı tırmalicak

fatmatina

Benim kızım da her yerde kafasına göre uyuyor amacım uyuduğu yeri kısıtlamak değil yani illa orada uyusun istemiyorum yine istediği yerde uyusun ve uyur da:)amacım ben evde yokken biraz daha hareket etmesini sağlamak.

fatmatina

hazalsenol
çok şükür benimki koltuk kenarı tırmalamıyor tırmalama tahtasını kullanıyor ama tabi arada halıların kenarını da tırmalıyor ama yırtılmıyor yırttığı daha doğrusu parçaladığı eşyalar odamdaki deri eşyalar annem görmesin diye bayağı çaba harcıyorum yatak başı,sandalye ve puf delik deşik:))o yüzden hareket için almak istiyorum.
Gofretsla
Sizinkiler de güzelmiş cidden özellikle ikincisini beğendim.benim gözüme küçük geliyor bunlar sanki yeterince yüksek değilmiş gibi:/

fatmatina

Aynı sorunu ben de defalarca yaşadım Tina sağ olsun her şeyi elimde patlatıyor:))Araştırıyorum soruyorum soruşturuyorum en güzelini bulmaya çalışıyorum alıyorum getiriyorum arkasını dönüp gidiyor hanımefendi:)Ben de en son kendim oyuncaklar yaptım bir tek onlarla oynuyor en azından oynadığı bir şeyler var diye rahatım ama işte olan oldu elimde kaldı aldıklarım:)Tırmalama evinde de aynı şeyi yaşarız diye korkuyorum doğrusu:)

Gofretsla

Hayır yaşamadım ama tabii 40 gün bekledim