Köpeğim Kuru Mama Dışında Her Şeye İştahlı Fakat Kuru Mamayı Yemiyor.

ayturkurtem

Köpeğim 2 yaşında bir mix küçük bir köpek ve dişi. Kuru mama yemiyor. Aç olmasına rağmen kuru mamayı sadece koklayıp bırakıyor en son royal canin denedşm fakat onu da yemedi. Yiyordu ve bir anda bıraktı yemeyi. Arada yaş mama veriyorum değişiklik olsun diye ama şuan kuru mama hiç yemiyor. Ne yapmalıyım?

10 CEVAP

Sudeckmkc

Israrcı olun kuru mama harici bir şey vermeyin ki onu yemek zorunda olduğunu anlasın. Kuru mamayı iki saatte bir önüne koyun 15dk içinde yemezse kaldırın sonra tekrar deneyin taa ki yiyene kadar.

ayturkurtem

kilo kaybetmesinden korkuyorum, bugün royal canin aldım ona rağmen yemedi. bakalım deneyeceğim. seve seve yemesi ne yapabilirim?

lwb

köpeğiniz doğru yolu bulmuş, içgüdüsel olarak istemiyor, biyolojik beslenmelerine uygun olan barf/raw beslenmeyi araştırın

ayturkurtem

dediğiniz beslenme şeklini yapmam bir hayli zor ve zaten bana biraz sakıncalı gözüktü açıkcası.

ayturkurtem

dediğiniz beslenme şeklini yapmam bir hayli zor ve zaten bana biraz sakıncalı gözüktü açıkcası.

lwb

sakıncalı değil de, kiloya göre et kullanıldığı için bir köpeğe göre masraflı olabilir biraz

lwb

mamayla devam etmek istiyorsanız, et suyu, yoğurt, yediği besinlerle karıştırarak ve zamanla mamanın oranını arttırarak yemesini sağlayabilirsiniz

Cansumuezza

Yaş mamayla karıştırıp verin hem her hemde besleyici ve lezzetli olur

ayturkurtem

cevaplar için herkese teşekkürler

Royal Canin mama almayin mamanizi degistirin ND alabilirsiniz iceriginde gercek et var RC de sadece tahil var et yok ayrica hayvanlar uzerinde deney yapip onlari olume terk ediyor