Kedimin Kuru Mamaya Olan İshali ?

Busesi

8 aylık kedime bir çok mama aldım bazılarının suratına bakmadı ve her sevdiği yemeye devam ettiği mama ishal yaptı artık bir mamada sabit kalmak istiyoruz.arada yaş mama veriyoruz ishal sürecini durdurmak için fakat yeni bi kuru mamada tekrar ishal olmasını görmekten kedimde bende yorulduk yaşayan tavsiyesi olan var mı ?

5 CEVAP

bademthecatt

Markaların hastalıklar için özel seri mamaları oluyor belki onlardan verir hekiminiz geçmediğini söylerseniz mutlaka yardımcı olur geçmiş olsun :)

suleren

Merhaba, bir anda mama değiştiriyorsanız çok normal. Kediler hassas canlılar, 1 hafta boyunca yavaş yavaş yeni aldığınız mamanın miktarını artırarak eski mamasıyla karıştırarak vermelisiniz.

bademthecatt

Hekime danıştınız mı gıda hassasiyeti olabilir veya alerjisi? Veya bağırsaklarında bir sorun vardır düzenlemek için bir şeyler önerir bence mutlaka götürün bir kliniğe

Busesi

Aşıları için götürdüğümüzde sorduk mamasını değiştirmemizi kuru mamadan kesmememiz gerektiği söylendi. Halsizlik veya kusma gibi belirtileri olmadı mamadan kaynaklı bulduğumuz için kendimiz çözmeye çalıştık yarın bi kliniğe götüreceğim tekrar teşekkür ederim.

LadyAndCat

Şule hanım;
Yazmış ama ben de yazayım. Kuru mamaya geçtiğinizde 7-10 gün kadar sürer yeni mamaya alışması.
Bu süre içinde ishal olması normal ve siz kedinize hep yaş mamayla mı baktınız yani ?! İlginçmiş gerçekten.