Köpeğim Odun Parçaları Yiyor !

shdaokr

Merhaba,
5 aylık terrier cinsi köpeğim kemirmeyi ve herşeyi ağzına almayı seviyor küçük olduğu için ev ortamında büyüdü ama artık iki haftadır evimizin bahçesinde.dişiyle kırılabilecek odun parçalarını alıp çiğneyerek yutuyor ve internetten araştırdığım veterinerimize danıştığım kadarıyla bağırsak sindirim sorunlarına neden oluyor.Büyük tuvaletini yapınca sindiremediği için çıkıyor ancak bir gün kusarak çıkardı ve bu onu bayağı zorladı bahçeyi ne kadar temizlesekte ağaçlar vs olduğu için yine dökülüyor ve yine buluyor.Ayrıca duvar ve taş yalıyor vitamin eksikliğinden kaynaklı olabilirmiş daha önce böyle birşeyle karşılaşan varsa bana yardımcı olabilir mi?:(

4 CEVAP

Bizim ki de otları yiyor, taşlara bayılıyor. Büyük taşları ağzına alıp oynuyor. Ancak küçük taşları yutma tehlikesi oluyor. Bu yüzden Samantha ve Andy'i gezdirirken o tarz ortamlara götürmemeye çalışıyoruz. O küçük taş ya da odun parçalarına dikkat edin bence. Aslında sizinki bahçeniz de böyle yapıyormuş. O zaman ya bahçenizi iyi temizleyin ya da Pars'a ayrı bir alan yapın, iyi günler dilerim. İnşallah faydalı olabilmişimdir❤

shdaokr

teşekkür ederim cevabınız için inanın peşinde geziyorum ağzına aldı mı yuttu mu diye bahçe ağaç ve çiçek dolu şimdi temzilesek bir saat sonra yine dökülüyor parsta malum yavru ve çok meraklı bahçede olmaya bayılıyor umarım bir an önce bu huyunu bırakır tekrar çok teşekkür ederim düşünüp cevap verdiğiniz için :)

LadyAndCat

Köpeğinizin vitamin, mineral eksikliği olabilir. Hangi mamayla besliyorsunuz?
Mümkünse köpeğinizi günde yarım saat veya bir saat dışarı çıkarın ve bu sürede de topuyla oyuncaklarıyla oynatın. Sonra da içeri alın...
Bebek olduğu için meraktan yapıyor olabilir veya dişleri kaşınıyor olabilir...
Köpeğinize lütfen iyi bir mama verin. Arada da etli mamalarla besleyin.

shdaokr

Köpeğimin mama markası Royal Canın.Şu an ekstra Proplan aldım Proplan asla sevmedi yemedi bu yüzden kendi mamasıyla karıştırıp veriyorum alışması için.Zaten günün belli saatleri dışarı çıkma ve oyun saatlerimiz sürekli bahçede duran bir köpek değil.Ama onun enerjisine yetişmekte mümkün olmuyor :)oyun bitiminde ben de bir soluklanayım dediğim anlarda oluyor bu durum :)ama şu an daha iyi gibi 3-4 gündür odun görmüyorum.ilginiz için teşekkür ederim yazdıklarınıza bakılırsa doğru şeyleri yapıyorum :)