Köpeğimin Yeni Evinde Ara Sıra Kusacakmış Gibi Sesler Çıkarması Normal Mi?

Bora_panco

Merhabalar,
Yaklaşık 2 gün önce aldığımız 2 aşısı yapılmış, 3. aşısı 5 Mayısta yapılacak olan King Charles Spaniel'ımız vardır. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Sorum şöyledir:
Birkaç kez yavrumuzun kusacakmış gibi, boğazından bir şey çıkartmaya çalışıyormuşcasına sesler çıkarttığına şahit oldum. Yavru çok mutlu, hareketli, hiç de stresli gözükmüyor. Yemeğini yiyor, suyunu da içiyor. Birkaç haftalığına bir kafeste tutuyoruz evde, yerler gazetelerle kapatılmış, gün içinde dikkat ediyoruz yememesine, bu bir neden olabilir mi? Ayrıca ara sıra hapşırıyor, sulu bir biçimde, burnu da çok ıslak sayılmaz.
Bilginiz olsun da isterim: yaklaşık 45 günde 3. köpeğimiz, birincisi parvovirüsten öldü, 2.si başka bir hastalık yaşadı ama tamamen iyileşti (fakat başka bir sahiple şu an). Bu geçirdiğimiz travmadan dolayı çok endişeliyiz. Korkunuz olmasın, evi 3 kez hem Virkon S ve büyük derecede yoğun çamaşırlı suyla ilaçladık. Aklımızı yatıştırmak için, bir sorunu olmasa bile bize bunun normal olup olmadığını açıklarsanız çok seviniriz. İsterseniz de bütün endişe verici semptomları aşağı yazayim:

-ARA SIRA kusmaya çalışıyormuş gibi sesler çıkarıyor (ağzından bir şey çıkmıyor ama sanki yutuyormuş gibi gözüküyor)-
-ARA SIRA sulu hapşırma (tek seferlik hapşırmalar bunlar)
-Burnu çok ıslak değil ama çok kuru da değil.

Tekrar çok teşekkür ederim :), vaktiniz için de teşekkür ederim.

5 CEVAP

Bora_panco

Ekleme yapmak istiyorum:
Az önce fark ettim, burnu akıyor galiba, uyurken iki küçük damla üfledi burnundan.

Bora_panco

Haklısınız ama onu yapmadan önce buraya sormak istemiştim.
Teşekkür ederim :)

Bulutcemre

Veterinerinize de mi sorsanız. Hem içiniz rahat eder.

Bulutcemre

Yardımcı olmak isterdim ama maalesef köpeklerle ilgili bir tecrübem yok

Bora_panco

Yine de sağ olun, ilgi gösterdiniz. İyi günler dilerim :)