Kedim Isırıyor

Yamukparmak

Kedim habire elimizle ayağımızla oynamak istiyor. Isırıyo bi anda atlıyo en sonda dün gece uyurken kardeşimin ve benim elimi ısırmaya çalısıyodu. Yavru olduğu için acıtmıyo ama rahatsız edici. Öneriniz var mı?

6 CEVAP

yaseminnk

Isırdığı zaman "şşşş" diyebilirsiniz bu şekilde canınızın acıdığını anlıyor ve ısırmayı bırakıyor fakat bir kedinin ısırma huyunu bırakması pek mümkün değil ne yazık ki. :/

gozdeyilmaz

elin bir oyuncak olmadığını öğretmeniz gerek öncelikle mümkün olduğunca elinizle oynatmayın yani elinizi sallayıp tutması gibi şeyler yapmayın bu çubuklu fareler var falan onlarla oynatabilirsiniz biz zamanında her istediğini yapmasına izin verdiğimiz için şu an 5 kiloluk panterimiz bizi kırt kırt ısırıyor bir de elinizi her ısırdığında normalden birkaç ton yüksek bir sesle uyarabilirsiniz

Kedimiriltisi

Valla benimki ne yapsam vazgeçmedi. Bir ayak görsün ortalıkta hemen dişler ve tırnaklarıyla müdehale ediyor :(

tuanatuti

elinize ayağınıza onun sevmediği türde kokular sürerseniz yanına bile yaklaşmaz kolonya sürebilirsiniz bir de ısırdığında yüksek sesle uyarırsanız sevmediğinizi anlayacaktır

lemisgod

benimkide yapıyordu ben çubuklu fare aldım onu koşturuyorum sonra alıyor ısırıyor tırnaklıyor bırakıyor elimize saldırmıyor denemelisiniz

Zeynepsusam

Susam da yapıyordu kısırlaştırdıktan sonra yavaş yavaş azaldı . Şimdi 4 yaşında küçükken gördüğü en küçük şeye atlayan kedi gitti kucak delisi bişey geldi. Geçer büyüdükçe