Kısırlaştırılmış Erkek Kedi Hamile Bırakır Mı ?

Merhabalar . 17 ve 7 aylık olmak üzere bir erkek bir dişi kedim var . Erkek kedimi kızgınlık dönemindeyken kısırlaştırmak zorunda kaldım . Ama maalesef dişi kedim ameliyattan sonra kızgınlık dönemine girdi. Kısırlaşan erkek kedimi 2 gün sonra dişi kedimle çiftleşirken farkettim .2 gün öncesinden Testisleri alınıp kısırlaştırılan erkek kedi hamile bırakabilir mi ? Çünkü bırakabilir diye söyleniyor. Bilgileriniz için teşekkür ederim

15 CEVAP

justtfelix

Hayır. Testisi yoksa hamile bırakamaz

Anonymus552223

2 gunde iyilesti de ciftlesmeye mi calisti ?

ZehraBulutt

Bana da çok düşük bir ihtimal de olsa olabilir gibi geldi, dediğiniz gibi kanallarda kalma durumundan dolayı. Vete danıştınız mı ne dedi?

Zeynepulku

Bence kanallarda kalsada o spermler çok kuvvetli olmaz ve yumurtayı delemezler. Zor bir ihtimal yakin zamanda dişiyi de kisirlastirirsaniz bi problem kalmaz

Şöyle veteriner kanallarda kalma ihtimali var dedi. Yani kalabilir düşük ihtimal dahi olsa

ZehraBulutt

Dişiyi hemen kısırlaştıramaz mısınız hamile kalmışsa bile bebekler oluşmadan yapılabilir ameliyat.

Anonymus552223

Kisirlastirma yapildiktan sonra 1 kac hafta kızginlik devam ediyor. Vucuttaki hormonlar atilana kadar

Zukoo

Şöyle ki spermlerin dışarda olmasının sebebi vücut sıcaklığına dayanamıyor olmaları. Yani kanalda sperm kalmış olsa bile ölür ve hamile kalma ihtimali olmaz.

Bana kanallarda spermin kaldigi soylendi sizce bu ne kadar dogru ?

qazi28

Hamile birakma şansı hiç yok diye biliyorum. Olur da böyle bir şey olursa o yavrular mucize bebekler olarak tarihe geçerler heralde:)

Cansumuezza

İkiside kisirsa hiç bişey olmaz tabiki birisi kisirsada hic bişey olamaz :) ama ciftlesme hareketlerini yaparlar öyle çok kaale almayın :D

Aysenmstura

Kısır kediler de çiftleşiyor mu çok şaşırdım :O

1 gün sonra çiftleşme isteği geldi. İlginç olan şu . Dişi kedimde kızgınlık dönemine girdi . O ara çiftleştiler. Kanallarda kalan sperm yüzünden hamile kalabileceğini söyledi veteriner düşük olasılık olsa dahi . Şu an iyiler

İki kedimin kısır olduğunu anlayan olmuş hayır. Dişi kedim 6 aylık ve küçük kısır değil. Erkek kedim kısırlaştırdım. Ve hemen sonrasında dişi kedim tuhaf hareketler göstermeye başladı. Erkek kedime ve bana bile tıslıyordu. Sonra diş kedimde kızgınlığa girdi ikisi tüm engellemelerime rağmen çiftleştiler . Dişi kedimi kısırlaştırmak istemiyorum şu an çünkü hem zor hemde maddi durum yok.

svdnurks

Merhaba aynı durumu bende yaşadım. Kediniz hamile kaldı mı acaba? Erkek kedimi kısırlaştırdım eve geldik kız kedim kızgınlığa girdi ve iki gün sonra yaptılar şuan çok korkuyorum hamile kalmasından. Aynı sekilde maddiyattan kızı kısırlaştıramam