Kedi Mamasi

denizimm

Kedimin hep kullandığı mamayi alana kadar pet shop dan aldigim mamayi versem bi sakıncası olur mu önceden kullandığım masanın adı bonacibo pet shooting markası yok poşet satiliyo

4 CEVAP

miss_fby

Ani mama değişikliği kedinin tüylerinin dökülmesi, derisinin kepeklenmesi ya da bagırsak düzeninin değişmesi gibi sorunlara yol açabiliyor ancak her zaman böyle olcak diye bir şey yok. Bu arada petshoplar genelde markalı büyük paket mamaları açıp, kg işi satıyor. Yani çok da kötü bir mama değildir umarım. Siz yine de diğer mamasına erkenden dönmeye çalışın :)

denizimm

tabiki bende degistirmek istemem ama maddi imkanlar diyelim hangi marka oldugunu bilmiyorum bizim petshop ak aryumcu yani kotu biaz yakinda pet
shopta yok

miss_fby

Hımm. Peki internetten kediler için evde hazırlanan mamalara baksanız, belkş öyle bir şeyi hazırlamam sizin için daha kolay olabilir. Bu arada yapacağınız çok da bir şey yok, elinizdeki mamayı yer kediniz her türlü. Ucuz mamaların içindeki protein oranı az ama aroma çok oluyo. O yüzden kediler iştahla çok fazla yiyo. Yapabileceğim tek öneri, mamayı çok yedirmeyin. Kilosuna uygun yemesi gereken miktarı yesin yeter, fazlası bedenine istenmeyen zararlar verebilir.

denizimm

bizde yarin acik mama alcaz mecburen simdilik sut ve ekmek yediriyoruz peynir mamamiz var ama bir avuc