Kedi Kilo

Aysenmstura

Arkadaşlar kedim erkek kısır değil bugün 11 aylık oldu ve 6 buçuk kilo çıktı. 1 ay sonra yetişkin mamasına geçicez. Proplan kullanıyoruz. Proplana yakın fiyatlı yetişkin maması olarak ne önerirsiniz? Ve kilosu fazla mı?

26 CEVAP

bbeyzvv

kilosu biraz çok nd alın ölçüyle verin

85 gr yeterli olucaktır bizde ND ve proplanı karıştırarak veriyoruz bir süre sonra tamamen ND ye geçiş yapıcaz morina balıklı mamasını öneririm az tahıllı veya tahılsız sizin seçiminiz

Alaracatlover

Yanlış anlaşılmasın ama dediğim gibi british shorthair zaten iri ve kaslı bir ırk iken bu kilo çok normal 6,8 i geçerse sıkıntı:)

Hatice00

British Shorthair lar iri ırklar hemde obaziteye yatkın kediler bu yüzden ölçülü vermekte fayda var. Benim kızımda british bebekliginden beri ölçülü besliyorum obazite sorunu yaşamayalım diye.

ND mama

suleren

Kilosu biraz fazla. Kilosuna göre günlük vermeniz gereken mama miktarı aldığınız mamanın paketinin arkasında yazar. Matisse ya da N&d öneririm ben de. Kısırlaştırdıktan sonra da kısır kedi mamasına geçmelisiniz. Kedinizi de biraz oynatmaya çalışın, tombiş çünkü. İlerde sıkıntı yaşamayın:)

Aysenmstura

Doğrudur :) pek bilgim yok internetten baktım genel kilo ortalamasına ordan yazanlara göre fazla gibi geldi o yüzden sordum. Cinsiyle alakalı olabilir annesi babası çok iri kediler.

LadyAndCat

Lütfen günde iki kez mama vermeye çalışın olmazsa üç kez olsun ve azar azar mama verin...
Gün içinde yiyeceği iki küçük çay bardağını geçmezse iyi olur bu da 85 gr kadar mama demektir.
Kısır kediler yemeğe daha düşkün oluyorlar bu yüzden dikkat etmeliyiz obez olmamalılar.

Aysenmstura

LAYDANDCAT;
Vallahi bende dayanamıyorum o yanaklara ama sanırım genetik yapısından kaynaklı o yanaklar çünkü bebeklik fotoğraflarında bile kocaman yanakları :)
Aslında günde 2 3 çay bardağından fazla mama yemiyor. Sabahları koyuyorum mamasını hep fazla da koymuyorum. Bu çocuğa su içse yarıyo bende anlamadım :D

Zeke

Oyy tipe bak tombalak hasan
Yakında profil fotonuz tersine dönebilir :D

Alaracatlover

Aslında iri bir british shorthair ise 11 aylıkken 6,8 kiloya kadar çıkabilir bu normal ve mama Nd

LadyAndCat

Ayşen Hnm;
Güldüm sizin oğlanın fotosuna bakıp bakıp çok afedersiniz :)
O yanaklar ne öyle resmen tombiş bebek yanakları var :D
O kollar ne öyle hahaha
Pro Plan iştah açıcı bir mamadır genellikle düşük kilolu iştahsız kedileri kendine getirir. Kilosu gerçekten fazla sadece tombiş yanaklarına bakarak bile bunu anlayabiliriz...
Proplan’ın kısır mamasıyla devam edebilirsiniz. Arada başka bir marka da verebilirsiniz çünkü sürekli aynı şeyden sıkılabiliyorlar.
N&D olabilir , Matisse olabilir...

Aysenmstura

https://hizliresim.com/QMMwKM

BU bebeklik fotoğrafı yanak olarak doğmuş oğlan :D

suleren

Yaaa bu ne tam ısırmalık:) mıncırmadan durabiliyorsanız helal olsun... Bizimki de yanaklandı, makas almadan geçemiyorum yanından:(

LadyAndCat

Ayşen Hnm,
Ben şok :D yok artık yaaa...
Çok tatlı görünüyor evet gerçekten de çok tatlı ama sağlığı bizim için daha önemli...
2-3 çay bardağı demişsiniz aha yakaladım :)
Lütfen yediği mama miktarı iki çay bardağını geçmesin.
2 çay bardağı neredeyse 1 su bardağı mama demektir.
3 çay bardağıysa 1,5 su bardağı gerçekten fazla...
BAKIN SİZE PRO PLAN
BESLENME TABLOSUNU KOPYALIYORUM BURAYA:
Body weight (kg). gr/day
2-4 kg / 25-55 gr
4-6 kg / 55-80 gr
6-8 kg / 80-110 gr
Benim hem erkek hem dişi kedim var.
Oğlum günde 75-80 gr kadar yiyor.
Kızım da 65 gr kadar yiyor.
Ağlayıp duygu sömürüsü yapsa da sizi kandırmasına izin vermeyin başta birkaç gün o da zorlanır sonra alışır her şey onun iyiliği için :)