Dış Parazit Oldu Ama Kaşınıyor

Miraysifa

Pazartesi dış parazit aşısı yapıldı ama kedim hala kaşınıyor normal mi?

14 CEVAP

LadyAndCat

O pati atacağı zaman onu engelleyin hiiiiişt gibi bir sesle veya sertçe yapma deyin. Bir süre sonra anlayacaktır. Oyun sanıyor olabilir. Meraktan yapıyor olabilir. Dik dik bakmayın ufaklığa ayrıca kendisini savunmaya çalışıyor olabilir. Daha çok minik lütfen ona öğretin. Hiçbir şey bilmiyor ve hiçbir şeyi bilerek yapmıyor inanın:)

LadyAndCat

Damla veya aşı fark etmez iki gün boyunca ilaç yapılan bölgeye dokunmayın elinizle bile...
Stronghold gayet iyi bir marka hatta en iyisi...
Piresi olmayabilir ama evden tekrar kapıyor olabilir dediğim gibi temizlik şart veya da piresi yoktur ama pire kaşıntısı devam ediyordur çünkü o kaşıntı bir süre daha oluyor.
Şimdilik damlanızı saklayın lütfen çünkü bu ilaçlar ard arda yapılmıyor üstelik kedin çok küçük ağır gelebilir ilaç...
Balkona zaten çıkarmayın çünkü kedin bilmez kuş görür kelebek görür sinek görür oynamak , yakalamak ister atlar balkondan !
Ölür ölmezse ölmekten beter olur...
Her gün kedim balkondan düştü deyip sosyal medyada ağlayıp para dilenen insanları görüyoruz...

LadyAndCat

Aşıdan sonra ilk iki gün kaşınır ve pirelerini döker. 2 gün sonra Evinizi köşe bucak temizleyin ki evdeki pireler tekrar zavallının üzerine atlayıp yumurtlayıp yaşamaya devam etmesinler.

LadyAndCat

Ayrıca kedinizi evin dışına salmayın ki her saniye ve dakika dışardan pire kapmasın...
Ev kedisinin yeri evdir.

Miraysifa

Dışarı çıkmıyor zaten kesinlikle. Teşekkür ederim yanıtınız için

LadyAndCat

Hangi marka aşı veya ense damlası yapıldı biliyor musunuz?
Aşı mı? Ense damlası mı?
Pahalı ve kaliteli bir ense damlası da kesin çözüm oluyor (70-75 TL)
Pirelerinden kurtulmuş mu lütfen tüylerini aralayıp bakın. Ayrıca pire damlasından sonra yapılan bölgeye iki gün boyunca dokunulmaz ve su değdirilmez ki ilacı derisi içsin diye.
Piresi olmasa bile alerjik olarak kaşıntısı bir süre daha devam eder..

Miraysifa

Anladım teşekkürler. Pati attığında indiriyorum kucağımdan.

LadyAndCat

Şimdi bebek kedinin kafasından geçen şöyle olmalı:
Sen telefonuna bakıyorsun ya en çok neren hareket ediyor ? Gözlerin..
O da oyun sanıyor onları yakalamak istiyor bu yüzden atlıyor onlara hahaha aslında çok tatlı kıyamam ben o bebeğe:)
Kucağından indirmek olabilir ama sertçe sesli olarakta uyar onu öğrensin. Bazı şeyleri yaptığında kucaktan atıldığını ve bağırıldığını karşı çıkıldığını anlasın...
Ve o istediğin bir şey yaptığında da mutlaka onu sev :)
Uslu dururken meselâ kucağına alıp sev:))

Miraysifa

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Mutlaka uygulayacağım:)

Miraysifa

Birde alakasız olacak ama bir şey daha sormak istiyorum siz bilgilisiniz galiba kedi bakımı konusunda. Kedim gözüme pati atıyor bunu nasıl engelleyeceğim biliyor musunuz?

suleren

Merhaba, durup dururken mi atıyor? Eğer kendinize çok yakınlaştırdığınızda atıyorsa hoşlanmıyor demektir.

Miraysifa

Stronghold adlı aşı yapıldı. Kedime aşı kurumadan dokunmadım ama kuruduktan sonra kucağıma filan yattı. Bunun etkisi olur mu?

Suraemir

Ladyandcat evde broadline damlayı uygulayabilir miyiz? Ve balkona çıkarsak kapmaz herhalde pire değil mi düzenli damlası olduğu sürece

Miraysifa

@suleren gece telefonla ilgilenirken üstüme çıkıp oturur halde gözüme kitleniyor takip edip pati atıyor