Kedisi Egzama Olan Pati Dostu Var Mı?

PatiliAnne

Tüylü kızım bir süre önce kaşınmaya başladı gittikce ilerledi. Son durum resimde atacagım hâli:( 5 gün evvel vetetinere götürdük iğne yapıp, evde uygulayacağım bir sprey ve B vitamin hapı verdi. Düzenli kullanıyorum hâlâ geçmedi. Kısa bir süreligine mama degiştirdim ondan olduğunu söyledi. Ensesi daha fena ve kulak arkalarında da var. Spreyi ve hapı kullanıyorum ama arada hâlâ kaşıyor ve düzelme olmadı. Aynı şeyi yaşadığımız pati dostu var mı? Dogru tedavidemiyiz? Düzeldiginde tüyleri çıkacak mı?

17 CEVAP

PatiliAnne

Gerçektende sabır işi bi an evvel düzelmesini istiyorum o halini gördükce kahroluyoruz oğlumla. Boyunluk takmak zorunda kaldım ki kaşımasın kanatmasın diye. İnşallah geçer bir an evvel. Spreyle sonuc alamazsak başka veterinere götürecegiz. Teşekkürler ilginiz için, sizin canların düzelmesine cok sevindim. Darısı benim canın başına.

Cansumuezza

Öncelikle şundan emin miyiz egzama mi bu?

Cansumuezza

Ben bir sokak kedisinde travacort kullanmıştım. Mantar mi egzama mi onu bile tam teşhis edememistim ama yspilscak en iyi seçeneğim oydu o zaman. baya işe yaramıştı. Tabi yanlış yönlendirmek istemem sizinki goze yakın olanlar da var veterinerinze danışın bu konuda mutlaka

PatiliAnne

Veteriner deriyi kamera ile inceledi mantar degilmis. Deriyi nemli tutan bir sprey verdi birde vitamin hapı sadece bunları kullanabilirmişim. İlginize teşekkür ederim.Ayrıca sokak canlarınıza hassasiyetiniz için yürekten tebrik ederim

Cansumuezza

Rica ederim ama geçmezse başka veterinerede gösterip fikrini alın derim mutlaka.

bademthecatt

Deri problemlerinde gerçekten çok sabırlı olmak gerekiyor bende sokaktan aldığım iki mantarlı kediyi tedavi etmiştim birisi kötü durumdaydı uzun sürdü onun ki geçmezse başka hekimlere de danışın kızarıktan dolayı felan banada egzama gibi geldi mantarda genelde kabuk kabuk olup dökülmeler oluyor umarım kısa sürede geçer buarada geçtiğinde tüyleri tekrar çıkmaya başlayacak :)

bademthecatt

Hemen düzelir inşallah buradan bilgilendirirseniz süper olur :)

ZETE

Mantara daha çok benziyor. Eğer geçmezse başka bir veterine gitmenizi öneririm.

ZETE

Mantar sorunu biz de yaşamıştık. Çok araştırdım ve fiyat ve çabuk geçme açısından en mantıklı yöntem ecosin uygulayan bir veteriner bulmanız. İnstada ecosin efer diye sayfaları var bir göz atmanızı öneririm.

lemisgod

Çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur minik

PatiliAnne

Veterinermiz söyledi egzama imiş.

PatiliAnne

Aynı fikirdeyim sizinle, sprey bitsin başka veterinere götüreceğim.

PatiliAnne

İnşallah arkadaşım. Elbette bilgilendiririm paylaşırım sizlerle

PatiliAnne

Götürdüğüm veterineri arayınca doğru yere götürmediğimize kanaat getirdim. Ancak bu kadarını diyebiliyorum.Emin değilseniz sadece ürün satmış olmak için veriyorsunuz spreyi fln. Belki mantar ve mantar nemi sevmez.Bu spreyle vitaminle geçecek gibi değil zaten belli durumundan. Muhtemelen haklısınız arkadaşım mantar konusunda.

PatiliAnne

Az evvl ekşi de dediğiniz yöntemi okuyup not almıştım. Teşekkürler ecosin yönlendirmeniz için hemen bakacagım instgrma