Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

köpeğimin kulağı

potterim
potterim

1984


köpeğim ikide bir kulağını kaşıyor sallıyor veterinere götüreceğiz ama yarın veterinerimiz kapalı ne yapmam lazım lütfen cevap verin ağlıyor bazende ne yapmam lazım etrafımızda veterinerler de kapalı

1 Cevap

lil3ub12
lil3ub12

1876


Kulak uyuzu

Köpeklerde en sık karşılaşılan kulak sorunlarından biri uyuzdur. Köpeklerde kulak uyuzu ile bu kadar sık karşılaşılmasının sebebi bu hastalığın daha doğrusu parazitin çok bulaşıcı olmasıdır. Kulak uyuzunun en belirgin semptomlarından biri de kaşıntıdır. Uyuz nedeni ile kulakları kaşınan köpekler sürekli kulaklarını kaşırlar. Hatta bazen kaşıntı nedeni ile yara olan kulaklarını kaşırken ağlar gibi sesler çıkartırlar.

Kulak hematomu

Aslında köpeklerde kulak hematomu kaşıntı nedeni ile ortaya çıkabilen bir hastalıktır ve bu hastalık da tekrar kaşıntıya neden olur. Böylece köpek kaşıntı nedeni ile hastalanan kulağını tekrar kaşır ve deyim yerindeyse bu bir kısır döngü haline gelir. Özellikle uzun ve sarkık kulaklı köpeklerde görülen bu sorun mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Köpeklerde kulak hematomu yazımızda bu hastalık konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Dış parazitler

Köpeklerde kulak kaşıntısına yol açan nedenlerden biri de pire ve kene yani dış parazitlerdir. Bu iki dış parazit de köpeğin kulaklarının arkasına ya da içine yerleşerek hayvanın kulaklarının kaşınmasına sebebiyet verebilir.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
356 Görüntüleme
1 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor