Kedim Çok Tüy Döküyor

iremsevsel

Merhaba herkese.Kedim bu ara çok tüy dökmeye başladı. İlk başta mevsimsel olabileceğini düşünmüştüm ama onu her sevdiğimde elime tüyleri geliyor. Görünürde bir kellik falan yok ama biraz endişelendim. Mamasında bi değişiklik yapmadım. Nd kullanıyorum daha önce yaban domuzlu almıştım o bitince çok sevdiği tavukluya geçtim. Daha önce tavukluda böyle bi tüy dökme yaşamamıştı. Her gün taramaya çalışıyorum eldivenle inanılmaz tüy çıkıyor. Mevsimsel mi ben mi abartıyorum yoksa bi hastalık habercisi mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

17 CEVAP

Ebraerdem

Mevsimsel olabilir ve siz tavuklu mamayı verince dahada artmış olabilir ben kedime tavuklu mama veriyordum hillsin baya tüy döküyordu şuan baliklisini veriyorum ve tüy dökümü baya azaldı ve kızgınlık dönemlerinde çok tüy dökebiliyorlar eğer uzun süre devam ederse bi veterinere görürseniz iyi olur

ZehraBulutt

Kesinlikle hem mevsimsel hem de kızgınlık stresinden de çok tüy döküyorlar. Kısır olan kedim o kadar dökmüyor ama diğeri avuç avuç döküyor resmen, şu an bunu yazarken bile telefonun üstünde 2 tane tüyü varmış mesela :)

Minec202

bence de mevsimsel ama ne olursa olsun tras ettirmeyin

LadyAndCat

Bazen alerjiler veya N&D mama da tüy dökümü yapabiliyor. Ayrıca bu ara mevsimden dolayı hepsi tüy döküyor. Koşup oynuyorsa yiyip içiyorsa hasta değildir korkmayın:)

Bulutcemre

Benim oğlumda bu aralar çok tüy döküyor biz de n&d kullanıyoruz çok olmadı geçeli ama sanki daha çok döküyor tüy. Belki n&d ile ilgili olabilir birde mevsim geçişleri falan evde tüy her yer

Hatice00

Simgeyldrm hangi vitamini kullanıyorsunuz benim kedimde çok döküyor vitamin araştırıyorum da

Hatice00

Biotin çinko tablet kullanmıştım bir ara oda işe yaramadı sanırım mevsimsel olduğu için ne yaparsak yapalım dökecek :)

pinarcaya

Omega 3 tuy dokumunu azaltiyor.

Simgeyldrm

Benimkide çok döküyor vitamin aldim biraz azaldi ama hala döküyor

Hatice00

Onu bende kullandım şimdi gimcat in multivitaminine başladım tüy dökülmesine iyi geldiğini söylemişler pek umudum yok benim ama en azından günlük vitamin desteğini almış oluyor diye veriyorum

Hatice00

Malesef çok bi faydasını görmedim

bademthecatt

Teşekkürler umarım multivitamin işe yarar ama mevsimsel olarak dökülüyor şuan ne yaparsak yapalım dökülecek :D

iremsevsel

Herkese cevapları için teşekkürler :) evet henüz kısırlaştırmadık sanırım o yüzden. İçim rahatladı. :) bu arada ben de düzenli olarak vitamin veriyorum ama tüy dökümüne bi etkisi olmadı bilginize :)

bademthecatt

Size iyi gelmedi mi bioderm cat?

iremsevsel

Bende gimcatin multivitaminini kullandım yeni bitirdik, şimdi vet’s plus a geçtik bana bi faydası olmadı sanırım çarşamba kısırlaştırmaya gideceğiz :)