Gimcat Urinary İdrar Taşı Önleyici Kedi Macunu Kullanımı

pinarcure

Arkadaşlar merhaba. Neredeyse 3 yaşında kısır olan erkek kedim geçtiğimiz aylarda idrar taşı problemi yaşadı. Şu an iyileşti ama tekrar yaşamasın istiyorum. Bu ürünü kullanan var mı iyi mi sizce almalı mıyım? Bir de fazla su içen bir kedi değil içmesi için özel kuru mamasına içme suyu katıyorum böyle yemeye de bayılıyor. Bi sakıncası olmaz herhalde dimi :) düşüncelerinizi almak istedim.

6 CEVAP

pinarcure

Asıl sormak istediğim şeyi yazmayı unutmuşum :) bu ürünü ne kadar sıklıkla ve ne miktarda vermemiz gerekiyor?

pinarcure

Veteriner 6 ay boyunca sadece bu mamadan kullanıcaksınız başka bir şey vermeyin dediği için sadece özel kuru mamasını veriyorum. Urinary yaş mama da pek bulamadım açıkçası. Su katmanın bir zararı olur mu ki?

Kuru mamasina su katmak yerine 2 gunde 1 yas mama verseniz de sorun olmaz diye dusunuyorum.

Veterinerim bir bildigi vardir diyecegim ama idrar yolu sorunlari yas mama verilmemesinden (veya haftada 2 kez altinda verilmesi) oluyor. Belkide veterinerin dedigi sekilde yapmalisiniz bilemedim

LadyAndCat

Su katmanın zararı dişlerine olur.
Yumuşayacağı için mama dişlerini temizleme, güçlendirme özelliğini kaybeder.
Yaş mama veremiyorsanız su içmesini arttırmak için kaplarının temizliğine ve suyunun temiz içme suyu olduğundan emin olun...
Birden fazla yere su kapları koyun böylece oradan geçerken sulardan da içmiş olur :)

serlok

Sanırım veterineriniz üriner kuru mama vermiştir. Bu mamalar su içme isteğini arttırıyormuş diye biliyorum. Aynı sorunu bizde yaşıypruz. Üriner mamayı sevmedik. Tek başına yemiyoruz. Bizde 1 kutu yaş mamayı 4 e bölerek günlük yemesi gereken üriner kuru mamaya karıştırıyoruz. Bu şekilde yiyor ve oldukça su içiyor. Evin birkaç yerinde su kabı koyduk. Geze geze içiyor :).