Sokak Kedileri Kuru Mamaya Nasıl Alışırlar?

nalina3281

Arkadaşlar sokak kedilerim var(3 tane kızım var), onları beslemek için tavukçu kasabından kilosu 1 TL'ye olan kemiklerden alıyorum, ama kemiklerin sert yerlerini ayıklıyorum, kedilerim yiyebiliyor yumuşak yerlerini ve kemiğin yüzde 90'nını falan yiyor... Yani buraya kadar sorun yok, fakat hep kemik alamıyorum, yani 2 günde bir 2 kilo kadar alıyorum, bir güzel ayıklıyorum ve kedilere veriyorum. Ama bazen 2 kilo 1 gün bile yetmiyor... Bu sitede çoğu arkadaş kuru mama vs. al dedi, ben önceden bir kez marketten küçük boy kuru mama aldım, küçük boy aldım çünkü yemeyebilirlerdi ve haklı çıktım, kedilerim yüzlerine bile bakmadılar, bende mamayı sokak başlarına avuç avuç dökmüştüm... Ben şimdi kedilerimi kuru mamaya nasıl alıştırabilirim? 10-15 kg büyük mamalardan alırım ve eminim baya gider kedilerime... Ama kedilerimi alıştırmayı bilmiyorum, ya yemezlerse? Ve bir sürü çeşitleri var mamalarında, hangilerini alsam en iyisi olan?

3 CEVAP

Anonymus552223

Bir kac cesit mamadan azar azar alin hangisini seveersenondan devam edin

nalina3281

Konu yanlış yere açılmış özür dilerim, silebilirsiniz.

Zeke

*********'dan sipariş verebilirsiniz.
Numune talebinde de bulunun yardımcı oluyorlar, az da olsa ekstra mama olur hem de gözlemlemiş olursunuz.
Ben micho satın aldım riske atıp 15 kg, çok şükür baya seviyorlar..