Çok Acil !!!

Whyerdm

Kedim 10 dk önce 5 ci kattan atladı diger kedim ile oyun oynarken duyar duymaz aşşa gittim aldım kediyi şuan hic bisey yokmus gibi takılıyo oyun oynuyo bu durum beni korkutuyo arabın ustund düştü bu arada tavan kısmı yani napmam gerek birisini akıl vere bilirmi korkuyorum

33 CEVAP

Cansumuezza

İç kanamasi olabilir herşey olabilir veterineri arayin hemen

gizemaslan

ben kedimin kakasında değişiklik göreyim ortalığı ayağa kaldırıp veterineri arıyorum kedi 5. kattan düşüyor ve siz sadece buraya yazıyorsunuz ben mi abartıyorum anlamıyorum hiç

gizemaslan

yüksekten düşmelerin hafif geçeceğini sanmıyorum 5. kat diyorsunuz birde damağına baktınız mı damak yarılması pati kırılması en çok olan şeyler allaha şükür böyle bir tecrübem olmadı tedbirlerimi aldığım için 7/24 açık veterinerler var bence kesinlikle götürün!

LadyAndCat

Şanslısın bu kez ve şimdilik!!
Dikkat et bir dahakine şansın olmayabilir ve kedin ölebilir...

bbeyzvv

9 candan biri gitti

Siyammm

Sezon açıldı #2 :D
Sinekliği geçtim Kardeş kedinin olduğu odada niye cam açtın. Sinek kovalayan hayvan kuş görünce napar? Arkadaşlar yazdıklarınızı kopyalayın çok yazcaksınız aynı şeyleri

psabrk

Açıkcası herhangi bir şey yok diye durmayın evinizde hiç belli olmuyor bir çok örneği bulunmakta.İç kanaması olabilir veya bir yeri kırılmıştır belli olmaz maalesef dıştan bakmayla.
Arkadaşımızın dediği gibi 7/24 açık veterinerler var imkanınız varsa gidin gecikmeden imkanınız yoksa sabah mutlaka götürün kontrol etsin her yerini.
Geçmiş olsun.

@gizemaslan yok abartmıyorsunuz aksine en mantıklısını,normalini yapıyorsunuz hepimiz öyleyiz :D

poughkeepsie

Kontrol için veterinere gidin görünürde bişey olmasa bile sorun olabilir. Balkonunuz güvenli değilse kapısını açık bırakmayın veya güvenli hale getirin. Ve son olarak burda (haklı olarak) linç yersiniz, kaçıp kendinizi linçten bizi de ekstra stresten kurtarın

ZehraBulutt

7/24 açık olmasa bile acil durumda açan klinikler var, kendi vetinizi arayıp sorun oncelikle, dıstan bir şey olmasa da iç kanama olabilir ve lütfen cam ve balkonlara önleminizi alın, bu kadar şanslı olmayabilirdi, daha bugün bir başlık açıldı kedim camdan düştü ayağı ampute edilecek diye.

psabrk

Veterinerden çıktım muayne ettiler ve bişey olmadını söylediler hepinizw teşekkür ediyorum

Artık çok daha dikkatli olursunuz umarım bunlar meraklı ufacık sineğin peşinden bile gidebilirler :)
Çok geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim.

Whyerdm

Valla linçlemeyin yemin ederim
Napcami bilmiyorum

gizemaslan

Camlarınıza da lütfen kedi filesi takın fiyatları uygun bir sürü file var araştırın

gizemaslan

ben ailemin evindeyim ne camlarda sineklik var ne balkonda ona göre önlemimi alıyorum kedi bu sonuçta bir sineğe takılıp gidiyorlar

psabrk

Konunuza benzer bir konu : https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/39807-merhabalar-kedim-4-kattan-dustu-durumu-kritik

Yani veterinere göstermeniz kontrol etmesi kötü olmaz.
Yinede sizin tercihiniz tabi.
İyi haftasonları, sağlıklı günler.

bademthecatt

Baya umursamaz ve rahat tavırlarınız var 48 saat iç kanama riski olduğunu biliyor musunuz? Lütfen bir kliniğe götürüp muayene ettirin.