Kedilerde Nefes Alıp Verme

Merhabalar bugün bir arkadaşın kedisi öksürdüğü için soru açmıştı bu aralar benimki de arada öksürdüğünü görüyordum astım falan denince baya endişelendim veterineri ile konuştum nefes alış verişini kontrol etmemi falan söyledi dakikada kaçkez nefes alıp verdiğini kontrol etmemi falan söyledi baktık 1 dkda 25 kez nefes aldı ayın 9unda karma aşısı var gittiğimde ciğerlerini falan dinlettircem güzelce içmesinde yemesinde falan sıkıntı yok Allaha şükür :) hatta bu aralar baya baya oyuncu oldu aynı yavru hali gibi bana bakıp bakıp kaçıyor :) sizinkiler dakikada kaç kez alıp veriyor merak ettim

15 CEVAP

gizemaslan

şimdi de nefes alıp vermesine takıcam hayırlı olsun..

Merhaba arkadaşlar kedim saat 23 sularında tekrar 20 snyelik bir öksürük oldu pazartesi günü ilk işimiz veterinere gitmek olcak öksürürken videoya çektim hemen veterinere mesaj attım son zamanlarda bir değişiklik yaptınızmı dedi 22 nisanda mutamin balık yağına başladığımızı söyledim balık yağına alerjisi olabilir dedi, sanırım alerjiden şüpheleniyor veterinerimiz çünkü onun dışında hiçbir problem yok iştahı aynı, halsizlik yok, tuvalete çıkması aynı belkide bu kadar çok vitamin ağır gelmiş olabilir mi? Balık yağı ile gimcatin multivitamini ni hergün veriyorum

LadyAndCat

Nasıl sayıcaz ki??
Karnının şişip inmesinden mi??
Sayabileceğimi sanmıyorum.
Nefesi Dakikada kaçla kaç arasında olmalıymış??

Ben kronometre ile saydım evet şişip inmesiyle 20 ile 30 dedi bizim veteriner ben uyurken yaptım

gizemaslan

hiç buna dikkat etmemiştim şimdi sayacağım :D

Benim kide normal ayaktayken 30 40 arası alır diye düşünüyorum bence normal

Bcanaydn

Şırınga yoluyla bir şey verdiniz mi hiç

Yok hayır sanırsam sizde şırınga ile verirken akciğerlerine kaçmıştı yanlış hatırlamıyorsam

Bcanaydn

Evet bizde öyle olmuştu bizde de öksürük ve hızlı nefes alma vardı benzer diye öksürürken sanki ağzından bir şey çıkartmaya çalışıyor gibi oluyordu hep.tam ciğer bölgesini dinleyin hırıltı ses varsa net olmamakla birlikte duyabilirsiniz

Dünden beri uyurken, ayaktayken hep dinledim fakat hırıltı falan yok normal alıp veriyor hızlı nefes alıp verme durumuda yok sadece öksürüyorum günde 1 kez sizin minnak noldu

Bcanaydn

Bizim minnak 1yaşında kadar olmadığı geçirmediği bütün hastalıkları 2 aya sığdırdı yeni yeni toparlamaya başlıyor gibi inşallah inanın eski sorunlarımı özledim tüy döküyor ısırıyor diye Allah daha kötüsünden korusun gene

Srgnyldz

Astım veya cigerlerinde baska bir sorun varsa gogusnde tutuo kaldirdiginizda kucagina aldinizda yani gogusune baski yaptinizda nefes alişı zorlasir garip bir ses cikarir yani zorlandigini hissederseniz bu tarf birseyiz yoksa alerjik yada ufak bir üşütme olma olasilihi yuksek

gizemaslan

ben 37 saydım neredeyse ya :( çok mu acaba bizimki

Ben uyurken saydım belki o yüzden azdır bizim ki

@bcanaydn aynen öyle inşallah daha iyi olur minnak
@srgnyldz az önce dediğiniz gibi yaptım göğsünden tutup aynı şekilde nefes alırken falan zorlanmadı dediğinz gibi sanırım alerjik veya üşütme olabilir pek sıcağı sevmiyor bizim ki bir kere bile halının üzerinde yattığını görmedim hep kalebodurlara uzanır :)