Tüy Kesimi

blue_hpood

kedim önümüzdeki günlerde kısırlaştırılacak. erkek bir kedi olduğu için kısa süreli bir şey olduğunu söyledi veteriner. bu sırada narkoz altında olacağı için tüylerini kestirmeyi düşünüyorum. traşlamak değil, yalnızca biraz kısalmaları için. bilgisi olanlar, sizce bir problem yaratır mı?

9 CEVAP

Minec202

sakın traş ettirmeyin cunku cok magdurum bu durumdan ama kisaltsaniz bi sorun olacagini bende dusunmuyorum

blue_hpood

yok ya.. traş ettirmem, kıyamam güzelim tüylerine. yalnızca azıcık kısalsın, yeter

Kuzucansu44

Ben hiç derisine kadar indirmedim hatta tüylerinin ucundan çok az kestirdim. Birşey olmaz merak etmeyin ama dediğim gibi çok az kestirin. Saçtaki kırıkları alıyormuş gibi düşünün.

Kuzucansu44

Bende kestiriyorum arada tüylerini ama çok az, biraz rahat etsin diye. Bir sorun olmadı ama herzaman yapılacak birşey değil yani ben yılda 1 bilemedin 2 kere yaptırıyorum. Kediniz uzun tüylü değil ise yapmanızı önermem

blue_hpood

evet, öyle olsun istiyorum. zaten tüyleri çok güzel, öyle kesilir de uzamazlarsa kendimi affetmem.

bbeyzvv

hafif kısaltırlarsa iyi olur çok bunalmıştır yavrucak

Linsenpai

Bizimkinin de toto kısmındaki ve pati altındaki tüyler aşırı uzun ayda bir kısaltıyoruz oraları bir sorun olmuyor. Kısaltmak sıkıntı yaratmaz. Ama traşlatmamak lazım tabi ki :)

blue_hpood

Linsenpai umarım:)

blue_hpood

ankara kedisi olduğu için tüyleri normalden uzun. tamamen traş edilmesini istemiyorum, yalnızca biraz kısaltmak istedim, umarım bir sorun olmaz