Erken Kısırlaştırma

Kediduman

Arkadaşlar merhaba kısırlaştırma konusunda aklıma takılan birkaç soru var bilgisi olan ya da tecrübesi olan vardır diye sizlere sormak istedim. Daha önce de kedimin evde yatağa çişini yaptığını ve nedenini soru olarak sizlere yönetmiştim. Bugün de aynısını yaptı ama bugünkü  püskürtme şeklindeydi. Kedim daha 6 aylık yani öyle tahmin ediyorum. Şuan kısırlaştırmak için daha erken ama bu davranışın da alışkanlık olarak kalmasını da istemiyorum bazı kedilerin kısırlaştırma sonrasında da devam ettiklerini okumuştum. Şuan kısırlaştırmak ilerde ne gibi sorunlara yol acar içiniz de erken kısırlaştırma yapan var mı acaba tecrübelerinizi merak ediyorum. Zor bir süreç çünkü onun için de bizim için de iyi olanı bulmaya çalışıyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

5 CEVAP

kaanoclnn

6 aylık kısırlaştırma erken falan değil ben de kedimi 6 aylık civarında kısırlaştırdım. Kızgınlık dönemine girmemişken kısırlaştırdım ve hiçbir problem yaşamadım şu güne kadar şu an 2 yaşına geliyor.

6-7 ay kisirlastirma icin ideal fakat yeterli kiloya gelmis olmali

bbeyzvv

erken değil 6 aylıktan itibaren kilosu ve sağlığı iyi durumda olan her kedi kısırlaşabilir

Linsenpai

Benim dişi kedim 6.5 aylıkken kısırlaşmıştı. (Geçici yuvadan sahiplendim, ben olsam bir iki ay daha beklerdim ameliyat için) ama birkaç güne toparlamış ve sorun çıkmamış. Şuan da turp gibi maşallah :D erkek kedilerin kısırlaşması daha kolay oluyor ve daha çabuk iyileşiyorlar. Kilosu ve sağlığının yerinde olması lazım ama. Kısırlaşabilir diye düşünüyorum yani şuan

Ebraerdem

Ben 9 aylıkken kısırlaştırdım siz çok rahatsız olmuyorsanız 1,2 ay beklemeniz iyi olur ama eğer her yere püskürtüyorsa erken kısırlaştırabilirsiniz artık size kalmış veterinerinerize de sorabilirsiniz çünkü bazı veterinerler 6 aylıktan sonra bazılar 12 aylıktan sonra kısırlaştırılması uygun diyorlar