Kedi Üretimi -Şikayet Eder Misiniz-

poughkeepsie

Profilinde yavru fotoğrafı falan olmadığı için o şekilde mesaj attım, yanlış anlaşılmasın.
Karşıdaki kişiye anlatmaya çalıştım, ama yok anlamıyor. Yılda 2 kere yapıyormuş, kendisi de doktormuş (hayır sadece acil tıp teknisyeni), eşi ile bakıyorlarmış. Şimdiye kadar 2 doğum yapmış kedi birinde 2 diğerinde 3 yavru vermiş. Bu arada baba fold, anne british. Yani üretilen yavrular tamamen sağlıksız. Bi de bana diyor ki en kaliteli mamayla besliyorum. Yahu zaten yapman gereken bu? Can bakıyosun sen. Güzellikle anlatmaya çalıştım, kendi hesabımdan yazdığım için de biraz tırstım açıkçası sağı solu belli olmaz böyle tiplerin diye. Yok efendim belgeleri varmış, o diğer merdiven altı üreticiler gibi değilmiş, istese 20 tane dişi alırmış. O kadar güzel dilime normal konuşmama lütfen nolur dememe rağmen en sonunda engel yedim o da ayrı dert. Lütfen şikayet edin. Adamın hesabını da bulduğum için her hesap açtığında yakasına yapışıp kapattırıcam. Yeter ki sosyal medyada satış yapamasın. Zaten çevresindekilerden de 3000 tl bok alır

18 CEVAP

poughkeepsie

Bi de gelmiş yaşın kaç senin tebrik ederim duyarını diyo senin gibi dingiller laf dinlemedikçe al o tebriği bi yerine sok diyemedim işte keşke sahte hesaptan yazsaydım

poughkeepsie

15k çok kolay para harbiden benim kedim de cins doğurt babam doğurt senede 3 kere yavru verse 3 yavrudan zengin olurum. Ama benim vicdanım var

Linsenpai

Böyle insanları alıp duvardan duvara vurmak istiyorum

poughkeepsie

Çok gerildim valla sanki tebrik için yazıyoruz ohh bugün de gururlandık rahat uyurum bu gece kesinlikle

blue_hpood

sadece merakımdan soruyorum, şikayet etsek de şayet, bu şahıs bu yavruları başka yerlerden satamayacak mı?

Diego3

Bunlardan o kadar çok varki, hangi birine ceza vericeksin.senede 5 yavru desen 15bin kolay para olarak goruyor bunu....

poughkeepsie

Ben de o yüzden böyle daha çok takipçisi olmayan hesapları arkadaşlarıma şikayet ettiriyorum kapanıyor sizden de yardım istedim sadece. Yasak mı değil mi net bilgiye ulaşamadım ben açıkçası bu da belge melge dedi zırvaladı bişeyler anlamadım

blue_hpood

instagram kullanmıyorum ama bu herifi şikayet etmek için açacağım. elimden bir şey gelmez tabii, sonuçta ortalık dolu böyleleriyle ama olsun

Sikayet etyim mesaj da attim merak ettim yani para icin deger mi o hayvani dogurtmaya ne anlayacaksa tabii hic bilmiyorum ama merak ettim

Linsenpai

Böyle insanlar anlamaz, anlamak istemiyorlar çünkü. Kara cahil hepsi. Kolay para tatlı geliyor alın teriyle çalışıp kazanmak yerine. İnanılmaz aşağılık birşey bu. Başkasının üzerinden para kazanmak.. İğreniyorum hepsinden

Esraesngl

Ettim sikayet ????????

poughkeepsie

Anne de scottish pardon British demişim ay aman neyse olayın cinsi yok tekir de üretse american curl de üretse aynı bokun laciverti sanki yeterince üremiyomuş gibi bu hayvanlar bi de üstüne patır patır yavrulatıyolar allahım yarabbim kafayı yer insan böyleleriyle

poughkeepsie

Diğer üreticilere yaz diyo allahım ya bakın ben o kadar artık çıldırdım yani sen burda ben duyarlıyım diye geçiniyosun adam motora bağlamış orda ona yazsam ne olacak amaç senin gibileri o canı satıp paranın kokusunu almaya tam başlamadan vazgeçirmek ki onlara dönüşmeyesin di mi gübre beyinli

poughkeepsie

Valla 5 yavru varmış beşini satmış bu saatten sonra çevresinde 3000 tl vermiş adam kalmış mıdır bilmiyorum. Bi de sonuçta arz talep meselesi yani çok takipçisi olur çok insan ister daha çok çiftleştirir ama doğurur ve 3 yavruyu satmakta zorlanırsa 'elinde kalır' ve bırakır belki

blue_hpood

petshop harici hayvan satışı yasak değil mi? bu da çok çirkin bir cümle oldu üzgünüm ama yapılacak bir şey yok mu yani..