Çok Acil Gören Cevaplasın

zerenozkaya

Arkadaşlar çok korkunç bir şey oldu az önce nasıl oldu ben de anlamadım.Kedim camdan bakarken tırnağı kalorifere takıldı yavrum acıyla çırpınırken onu tuttum tırnağına ne oldu ayağına ne oldu görwmiyorumben onu kurtarırken inanılmaz ısırdı ve sonra kaçtı ya yazarken bile içim çok kötü oluyo çok kötüydü.O sırada ben onu kurtarırken beni de tırmaladı ve ısırdı şu an kolum korkunç halde çok derin çizikler var.Ne yapmam gerekiyor kendine yaklaştırmıyor asla ben de korkuyorum ısırmasından şu an açıkçası canım çok yanıyor kolum kanıyor baya

9 CEVAP

Ykde

Canları yandığında bunu yapıyorlar, sakinleşmesini beklemelisiniz

Ykde

Ve kolunuza pansuman yapın geçmiş olsun

Ykde

Ayağında ciddi bir sorun var mı? Oturduğunuz yere yakın netten telefonuna bakın, arayın. Acık oluyor. Tıslama ısırma çırmalama sebebi acıdan dolayı sakinleşince yapmaz.

Firuzesu

Tırnağı ve partisi acıdığı için sizi yaklaştırmıyordur en olan durumda patisi yaralanmış olabilir tırnağı düşmüş olabilir size gelince de bi alerjiniz olmadı sürece ters bişi olmaz

Sudeckmkc

Ben olsam direkt veterinere giderdim sokağa çıkma yasağı bile olsa acil durumlarda veterinere gidebiliyorsunuz bir sorun olmuyor

zerenozkaya

Ayağına ne yapmalıyım.Kucağımda baktım bananilk defa tısladı.Veterniner açık oluyor mu fikri olan?

suledoruk

Şuan canı yandığı için o şekilde davranıyor ama güvenini kazanarak sakince yaklaşın birden onu yakalayıp nolduğuna bakmaya çalışmayın. O panikle insan direk kucaklayıp bakmak istiyor ama elinizi yavaşça ona uzatarak bir tehdit olmadığınızı göstererek yaklaşın. Tırnağına patisini hafifçe bastırarak bakabilirsiniz. Ayağının üzerine basamıcak durumdaysa veterinere götürün

zerenozkaya

İki tırnağı hafif yamulmuş ayağına buz uyguladım.Benim burda bir tane veteriner var yürüme mesafesi ve o kadını beğenmiyorum hayvanlara biraz sert davranıyor.Böyle bir şey yaşayan varsa acil git diyeb varsa gideyim yoksa pazartesiyi beklerim?

Senabalar

Benimkine de öyle olmustu tırnağı takıldı nasıl bağırdı kaçmaya çalıştı bende cok korktum ilk ne oldugunu da anlamadim insan cok kotu hissediyor gerçekten. Kanamisti tirnagi biraz ama gecti hemen bi sorun olmadı