Bayatlamış Mama

Ceydayyavuzz

Anket

Sıkıldı
(1 oy)
Bayatladı
(3 oy)
Toplam (4 oy)

Merhabalar size bir sorum olacak.
Ben 4 aydır kedi besliyorum. İlk 2 ay whiskas kullanmistim. (Lutfen linç etmeyin bilmiyordum kötü bir mama oldugunu) Daha sonra veteriner tavsiyesi ile proplana gecis yaptim. Ilk baslarda mamayi koydugum gibi bitirirdi ve deli gibi miyavlardı daha fazla yiyebilmek icin. Kilo bile almıştı hatta fakat suanda biraz isteksiz gibi. Gece 1 de koydugum mamanin yarisi sabah 11de tabaginda duruyor.

  1. 3 kiloluk mama almistim. Ilk baslarda bozulmasin diye yarisini kavanozlara bolup kalan yarim pakedin agzini bantlayip saklamistim. Sonra büyük bir bidon aldim agzi kapali. Ona koydum mamayi. Bayatlamis olma ihtimali var mi acaba? Ama halen mama kokuyor?

  2. sizce mamadan sıkıldı mi? Degistirmeli miyim?

  3. ilk aldigim mama somonluydu,bu tavuklu ama daha oncede 2 ay whiskas tavuklu yemisti. Sıkılmış olabilir mi acaba?

2 CEVAP

Cansumuezza

Hava almadığına emin misiniz cam kavanozdaki gibi sağlam saklandığını sanmıyorum bidonda

Ceydayyavuzz

Tam bidon gibi degil. Turşu kurulan şişeler olur ya onlardan ve cam değil :( bunu hiç düşünemedim. Sanirim benim hatam oldu. Hava almadigina eminim ama cam kadar da taze tutmaz sanirim mamayi