Kedi Tüy Dökme Sorunu

Merhaba arkadaşlar. 1 yaşına girmesine 1 ay kalan bir oğlum var. British shorthair. 3-4 aydır aşırı tüy dökümü var. Mama olarak royal canin british shorthair kitten olanından veriyorum anne sütünden kesildiğinden beri. Acaba mevsim değişimi mi yoksa bebeklik tüylerini mi atıyor diye merak ediyorum ama bir türlü geçmedi. Sevmek için aldığımda mahvoluyor her yer ya da koşarken oynarken bile belli oluyor tüylerin döküldüğü. Tarıyorum da güzel bir şekilde ama sonuç yine aynı. Öneriniz var mı ya da net bir bilginiz acaba? Arada kardeşim falan dışarıdan çok az yumurta-yoğurt-haşlanmış tavuk göğsü falan veriyor. Bu sebep olur mu mesela? Ama bunun sıklığı neredeyse haftada bir veya iki kez en fazla. Yorumlarınızı bekliyorum :)

7 CEVAP

Cansumuezza

Yetişkin oluyor artık bebeklik tüylerini atıyor ama haftada iki kere tavuk yerine balık haşlayıp verin tüylerine çok iyi gelir

MiaAda

Ayni mamayi kullaniyoruz 9aylik benim kizim cok dokuyordu .sanki biraz durdu sizinki de azalacaktir bu arada gimcat macun aldim tuyler sorun olmasin die tavsiye ederim

Fatmaduven

Ben her gün azar azar veriyorum hiç sorun olmadı.Düzenli kullandığım(gimcat) için tüylerinde dökülme azaldı .N&D kullandım bu ikisini tüylerine iyi geldi.

Shaco

sizinki yavruluk tüylerini atıyordur yetişkinliğe girmeden önce çok sık tüy dökerler ve yetişkin mamasına yavaş yavaş geçin N&D balıklı tavsiye ederim

Kedimiriltisi

Mevsim geçişi dolayısıylaymış, yavaş yavaş azalıyr bizimki

Ebraerdem

Mama tavukluysa,kedi kısır değilse kızgınlık dönemlerinde çok tüy döküyorlar ayni sekilde mevsim geçişlerinde çok tüy dökümü artıyo malt macunların vitamin takviyesi var bazen vitamin eksikligindende döküyorlar malt macun ve furminatör tarağa bakmanizi öneririm

Teşekkürler cevaplarınız için.
Tavuk yerine balığı deneyeceğim öneriniz üzerine.
Gimcat bende aldım ama onu 15 günde 1 kez vermemizi tavsiye etti veterinerimiz. Fazla verirsek sindirim sistemine zararı olduğunu söyledi siz de öyle mi kullanıyorsunuz?