Kediler Ne Zaman Tüy Döker?

lemisgod

3 aylık kedim tüy dökmeye başladı. Normal mi yoksa belirli bir zamanı var mı tüy dökümünün?

7 CEVAP

Ebraerdem

Çok tüy dökmüyorsa sıkıntı yoktur mamanız tavuklu mu o da etkiliyor

lemisgod

royal canin mother and baby mama kullanıyorum şu anda tarakla taradığımda baya bir tüy geliyor.

Ebraerdem

Şuan kedilerin tüy dökme mevsimi siz endişe etmeyin eğer 1,2 ay devam ederse bi sıkıntı var demektir bu arada malt macunlar var furminatör tarak var onlardan alırsanız daha azalır tüy dökümü benim kedim 7 aylıkken çok tüy döküyordu hem mevsimsel hemde tavuklu mama yüzündenmiş mamayı degistirdim 1 ay sonra tüy dökümü azaldı

Shaco

kedi köpekler zaten normalde biraz fazla tüy dökerler(köpeklerde bazı cinsler hariç) baya dediğiniz dökme normal olabilir yavruluk tüylerini atması genelde 5-6 aylık gibi ve sonrasında olur diye biliyorum ama erken başlayanlarda var sizinki normal dökülmedi emin olun ben kucağıma aldımmı her yanım kıl oluyordu :)

Shaco

ve sert taramayın kedinizi tüy yatayına uygun tarayın belki oda biraz yapmış olabilir

lemisgod

daha önce hiç taramadım furminator tarak sipariş ettim internetten covid yüzünden erken geleceğini sanmıyorum bir kaç gün etrafın tüy olmasına izin vericez mecbur

Ebraerdem

Furminatörü bende almayı düşünüyorum şuan tüy dökmüyorsa bile kedim seneye mevsim geçişinde yine dökücek her eve lazım furminatör tarak