Kısırlaştırılamayan Erkek Kedi Bakımı

ygiz_mrtt

Geçen hafta sokaktan bir kedi sahiplendim yaklaşık 6 aylık erkek. Bulduğumda yürüyemiyordu bunun üzerine veterinere götürdüm ve muhtemelen ağır bir hasar almış ve bu yüzden böbreklerinden birtanesini almak zorunda kaldılar şuan hala veterinerde tedavisini görüyor yakın bir zamanda tekrar evime getireceğim yani normalde kısırlaştırılmasını da iyileştikten sonra yaptırıp öyle sahiplenecektim ama veteriner kedinin kısırlaştırılamayacağını, zaten üreme organının hasarlı olduğunu ve kedinin bunu kaldıramayacağını söyledi. Tabi şu anda önceliğim kısırlaştırılması değil sağlığı ama üzüleceğim çünkü çiftleşmekten vazgeçmeyeceği için sürekli ağlar bir şekilde miyavlayacak tabi bu onun doğasında olan bir şey çiftleşme içgüdüsünden yapıyor zaten bağırmasından rahatsız olmam ama acı çekmesinden korkuyorum kızgınlıkla sürekli strese gireceği için. Sizce sonra ki dönemlerde onu rahatlatmak için ne yapmam gerekiyor? Düzce de birkaç veteriner daha gezdim ama çok farklı cevaplar alamadım

5 CEVAP

lwb

testislerin alımıyla yani kısırlaştırma işlemiyle olan bağlantısını anlayamadım. bence instagramdan da bir kaç prof hekimle görüşmenizi öneririm. benim tavsiye ettiğim mine çağlar kondu var. illa ki bir çözümü vardır bunun aksi takdirde gerçekten kontrol altında tutmak çok zor çünkü püskürtmeye de başlıcaktır.

blue_hpood

erkek kediler bir dönem olarak sürekli olarak o dönemde oluyorlar. benim bildiğim böyle. erkek kedim var, sürekli miyavlıyor ve koku bırakıyor, balkona çıkarmaktan korkuyorum, kapı açıldığı anda apartmana fırlıyor. yaşayacağınız en büyük zorluk bu olur. bir de oyuncaklar falan üzerinde çiftleşme hareketi yapması var.

ygiz_mrtt

Her kızgınlığa girdiğinde onu çiftleştirmeyi bir seçenek olarak görmüyorum, zaten ebeveynleri de kısırlaştırılmadığı için sokak gibi tehlikeli bir ortamda doğarak yaşamı riske girdi ve çiftleştikten sonra dünyaya gelecek bir sürü kedinin hayatının onun ki gibi olmasını istemem

Anonymus552223

Dayanilacak gibi olmaz o ya.. testesteronu azaltici gida falan yok mu acaba zararsizindan

Anonymus552223

Vedavet, kot bayoun diye bir ilaç kizginlik stresi içi onerilmis, ama belki de cok kizismaz saglik problemleri varmiş