İştah Açıcı Mama

psabrk

Merhaba değerli hayvansever dostlarım :) Hayırlı ramazanlar dilerim öncelikle Ramazanınız Mübarek Olsun

Arkadaşlar benim oğlum maalesef mamasından baya sıkıldı ve artık kuru mamayı hiç yemek bile istememekte yaş mama yiyor sadece kuru mamayıda önceden %100 yiyorsa şimdi %50 sini yiyor öyle düşünün :)
Ben bu sitede başlıkları çok araştırdım baktım konulara tek tek ve bir kaç mama markası gördüm.
•N&D Az tahıllı -> Bunu alabilirim 6 kiloluk olarak.
•ProPlan gördüm.
•Matisse gördüm bunun sadece 1.5 kg ve 15kg si var 15kg de bayağı fazla mesela yiyip eğer beğenirse N&D 1.5 kilosunuda matisse alırım değişikliğe ^_^
•Royal Canin gördüm.
•Hills gördüm.

Bu sitede benim bütçeme uygun olarak bu mamaları gördüm.
Ve oğlum bu aralar kuru mamayı azalttığı için ve sadece yaş mama yediği için kilo veriyor-alıyor biraz değişik bir dönemdeyiz sanırım geçirdiği operasyonda etkiledi onu.
Eğer mamasını değiştirirsem kuru mamayı tekrar yiyeceğine inanıyorum çünkü iştahı yerinde iştahı yerinde olmasa sanırım yaş mamanın bile yüzüne bakmazdı +_+

Sizin tecrübelerinize dayanarak bana yardımcı olmanızı istiyorum :^)

Hepinize bol bol kediliii hayatlarrr dilerim!:)
Sağlıklı günleeer ^_^

26 CEVAP

LadyAndCat

Zayıf , iştahsız ve düşük kilodakiler için gayet iyi oluyor. Bir şey değil :)

psabrk

@Cansumuezza değerli görüşünüz için teşekkür ederim araştıracağım :)
Bilgi paylaşımınız için sağolun ^_^

Benimki ND inanilmaz seviyordu tavuklu narli olani :DD proplan icerigi kotu ama istah actigina katiliyorum belki alip sonra ND ile karistirarak verebilirsiniz.

Kevserhaksever

Kediden kediye değişen bir durum pro plan kedim yemedi ve hep ishal oldu. Pek çok marka denedim benim kedime malesef royal canin yaradı. ND alıp denemenizi öneririm bende kediniz severse ne kadar güzel. İlk tercihiniz pro plan ya da royal canin olmasın asla. Royal canin kullanan biri olarak söylüyorum.

psabrk

@dumaniskonunsahibi Öncelikle değerli görüşünüz için teşekkür ederim.
N&D ye bütçem yetmekte numune istedim Farminadan fakat yollamayacaklarını ama 1.5kg lik alırsam %10 unu yerse iade kabul edeceklerini dediler onu öyle bir deneyeceğim.
Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim ^_^

Bakacağım maalesef benim için zorlu bir süreç bu mama konuları :D Tek tek 1.5 kiloluk hepsinden alıp sanırım deneteceğim minik beyimize ... :D

psabrk

@Alaracatlover,@Kevserhaksever
Çok teşekkür ederim bilgi paylaşımlarınız için :)
Dediklerinize dikkate alacağım.
Dediğim gibi ilk 1-1.5 kg olarak alıp deneyelim bi.
Benim için önemli olan hem besleyici olması hemde mamayı yemesi.
Sorumdada belirttiğim gibi kuru mamayı bildiğiniz şuan istemiyor bile mecbur kaldıkça yiyor sıpaaa :D Yaşa gelince burun kıvırmıyo silip süpürüyor.

Tekrardan teşekkürler.

LadyAndCat

Burak’cım bazı kedi/köpekler yaş mama fazla verilince bir daha kuruya dönmek istemiyorlar :)
Soslu yaş mamalar tabii hımm.
Ciğer miğer off , löp löp tavuk eti benim bile ağzımın suları aktı hahaha. Kim her gün mangal yapıp yemek istemez ;) eh çocuklar haklı kuruyu bir daha yemek istemiyorlar.
Tekrardan kuruya alışacaklar sabırla...

psabrk

@Zehrabulut teşekkür ederim önerileriniz ve bilgi paylaşımınız için.
Tavsiyelerinizi dikkate alacağım .

psabrk

@LadyAndCat ahahahh valla öyle banada öyle biri her gün ciğer,tavuk,balığı verse yerim ahahha :D

psabrk

@PatiliAnne çok teşekkürler değerli görüşünüz içinn ama bir şey sormak istiyorum.
Proplan ı tek başına vermiyorum feliciaya katıyorum cünkü iki kedimde idrar tutukluğu yapıyor.
İdrar tutukluğu ne oluyor acaba 0_0 hiç bir bilgim yok bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Aslında haftada en fazla 2 defa yaş mama yerdi ama dediğim gibi kuru mamadan fazlasıyla uzak kaldı hatta 2 haftaya yakın zorladım yemesi için eskiye nazaran daha az yemeye hatta koklayıp gitmeye başladı. Geceleri ben uyurken yiyor sadece oda muhtemelen bana duygu sömürüsü yapıp yaş mama alamayacağı için :D Biliyorum yaş mama fazlası zarar o yüzden bende artık yiyebileceği sevebileceği mama aramaktayım. Sizlerinde önerinizi dikkate alacağım tekrardan teşekkür ederim :)

GlsmKrpk

Benim kedimde mama seçer bir de kusma problemi var.
2 aydır veteriner maması kullanıyoruz pahalı ve artık standart bir mamaya geçiş yapmak istiyorum.
Fitmin Purity içeriği güzel bir mama . Sipariş verdim umarım sever. Sevmezse de denemekte fayda vardı diyip sokaktaki canlara vericem.
İçeriği iyi bir yem deneyin derim .