Kedimi Traş Ettirmeli Miyim?

Luigi
Luigi

336 Puan

Yaz başladığından beri kedim çok fazla tüy döküyor traş ettirmek gerekir mi?

12 CEVAP

maxigenous
maxigenous

279

Bazı özel türler için farklı olabilir ama bildiğim kadarıyla kedinin traş edilmesi en azından hayvanın psikolojisi için iyi bir şey değil.

outlaw
outlaw

2813

biz taramakla yetiniyoruz

Kesinlikle tras ettirmeyin.. köpeklerde göründügü gibi kedilerdede psikolojik rahatsizlanma görünmekte...
Ayrica tüyleri dökülmesi gayet normal birsey mevsim degisikli.. kalin tüylerden ince tüylere gecis yapiyorlar.... Iyi bir marka tarak alabilirsin , onun harici elini hafif islatip uzerindeki tuyleri alabilirsin arada bir ... azda olsa yardimi dokunuyr... ve sarimsak icerikli haplar var... gunde 3-4 tane kedine verebilirsin.. tüylerine iyi gelicektir dokulmedede azalma olucaktir eminim...

muffin
muffin

28

Traş edilmiş bir kedinin kısa tüyleri de dökülüyor, çünkü yıllık tüy değişimi yine olacaktır. Kısa tüyler de genelde daha zor temizlenmekte. En iyisi, vakit ayırın ve bu mevsimde her gün kedinizi tarayarak içindeki çıkan tüyleri daha "kaynağından" toplayin..

KEDIKOMANIA
KEDIKOMANIA

366

Uzun tüğlü kedilerde özellikle yaz dönemi traş önemli. Biz yaz döneminde yaptırıyoruz. Uzman bir hekim anestezi uygulamadan (belkide sadece sedasyon ile) traş edebilir. Salih beyinde dediği gibi kuyruk ucu,patiler ve kafa kalmalıdır.

osmankedim
osmankedim

271

edebilirsin hem kedinde rahatlar yazın ya bide

çok önerilmiyor bildiğim kadarıyla. traş edilen cinslerin de psikolojilerinin bozulmaması için özellikle patiler ve kafa (görebildikleri kısımlar) traş edilmiyor. genel olarak hayvanlara doğası dışında bir müdahalede bulunmamak (traş, tırnak kesimi vs) en güzeli aslında.

CanerOduncu
CanerOduncu

4284

Bence traş ettirmeyin. Hergun birkez taramanız yeterli. Benimde kedim cok tuy döküyordu. Kuru mama disinda bisey vermeyince ve hergun furminator ile tarayinca bayağı azaldı.

ponpon
ponpon

328

Kedinin cinsine gore degisir. Uzun tuylu kedilerde ozellikle buyuk tuvaletlerinde uzun tuyler problem oluyor

leylim35
leylim35

191

evde 5 kedim var. 3 tekir kısa tüylü ancak 2 kedim çok uzun tüylü. hepsi sokak kedisi cins değiller. iki uzun tüylü kedimi 2 hafta önce traş ettirdim. psikolojilerinde hiçbir değişim yok. yine oyun oynuyor yalanıyor uyuyor fırlamalıklar yapıyorlar. hatta kızım badem (petlerimde uzun tüylü halini görebilirsiniz) hala kendini kontes sanıyor evde salına salına geziyor. bizim tüy dökme sorunumuz günde 2 defa tarama yapmama rağmen geçmemişti ne yazık ki hiç hoşuma gitmemesine rağmen traş etme yoluna gittim. her yıl 1 defa yapabiliriz diye düşünüyorum...

Beysgul
Beysgul

695

Özel durumlar hariç hayır kesinlikle

tubanur
tubanur

120464

Kedilerin traş ettirilmesi doğru bir davranış değildir. Yaz aylarındayız ve tüy dökmesi gayet doğal bir şey. Etrafınıza biraz dikkat edin çoğu hayvanın tüy döktüğünü göreceksiniz.
Tüylerini sık sık tarayın. Ellerinizi ıslatıp onu severek serinletebilirsiniz.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 9412 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 52928 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR