Köpeğim Eve Çiş Yapıyor

köpeğim her sabah kalktığımda evde ya kaka yada çiş buluyorum gezdirmeme rağmen halı oldğunda halıya halı olmadığında odaya yapıyor nedennnnn

5 CEVAP

_Azra_

Çok normal bir şey tuvalet eğitimi oksa bulduğu her yere yaparlar. Eğitimini sıkı tutup etrafa tuvaletini yapmasının yanlış olduğunu ona anlatmalısınız.

Siyammm

Tuvalet eğitimi tamamlama kadar halıyı kaldırın küçükken tutamayabiliyorlar . Kaslar tam gelişmemiş oluyor.

oscar3535

Benimkide yapıyordu sıksık artık çok nadir gidiceği yere gidemezse mesela kapılar kapalıyda falan evin belirli yerlerine bez yada pet serin ve takip edin çişi glediğinde onunla beraber bekleyin mutlaka yapıcaktır biz tuvalete alıştırdık hatta 10 dakika tıvalette beraber oturduğumuzu hatırlıyorum artık gidip kendisi çişini ve kakasını tuvalete yapıyor

oscar3535

Benimkide yapıyordu sıksık artık çok nadir gidiceği yere gidemezse mesela kapılar kapalıyda falan evin belirli yerlerine bez yada pet serin ve takip edin çişi glediğinde onunla beraber bekleyin mutlaka yapıcaktır biz tuvalete alıştırdık hatta 10 dakika tıvalette beraber oturduğumuzu hatırlıyorum artık gidip kendisi çişini ve kakasını tuvalete yapıyor

tuanatuti

onun kaka çiş saatlerini takip edip o saatlerde çıkarmaya çalışın