Kedi Aşısı

FerdaNur

kedim 2 aylık ilk aşısı ne zaman?kaç ayda bir aşı yaptırmalıyım? şimdiden teşekkürler..

2 CEVAP

miss_fby

  1. Aydan sonra karma aşı ile başlıyorsunuz, sonra lösemi, ikinci karma ve kuduz şeklinde ilerliyor. Size tavsiyem yakınlarınızda bir veterinere gidin, onlar kedinizi kaydedip bir karne çıkarırlar ve aşı takvimine karar verirler. Hangi aşının zamanı yaklaşıyorsa sizi önceden bilgilendirirler.
    Genelde senede 4 kere iç dış parazit, senede birer kere karma, lösemi ve kuduz yaptırılıyor. Yasal olarak bu aşılardan sadece kuduzu yaptırmakla mükellefsiniz, ama şahsi görüşüm diğer aşıları da senede ya da iki senede bir tekrarlatmanız yönünde olur.

Maviiruhluu

Ben yaptirdim suan 3 aylik karma sonra 2.karma ve kuduz vuruldu. ic dis parazit asisina kadar kontil ve sitrax vermelisin 10 gunde bir tekrarlamalisin.