İştahsız Köpeğin Yemek Yemesi İçin Napabilirim?

Erica

Merhabalar. Sokaktaki canlar için elimden geldiğince yemek hazırlıyorum mama dagıtıyorum. 2 tane iştahsız can var. Elimle versem de yemiyorlar. Napabilirim. Bebek ilacı verilebilir mi iyileşmesi iştah açması için. Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar?

3 CEVAP

LadyAndCat

O iki köpek hasta olabilir , parazit dolu olabilir veya dişleri sorunlu olabilir. Keşke belediye veterinerlik hizmetlerine bildirseniz...

Erica

Zayıf olmadıkları için aklıma o ihtimaler gelmemişti. Ben yokken mi yiyorlar ya da diğerlerinden korktukları için mi diye kuşkulanmıştım ama dediğiniz gibi yapmak daha doğru olacak.

Belediye gelip bakana kadar birşeyler yapmak isterseniz:

  • tavuk göğüs eti ve bir bardak pirinci aynı tencerede iyice kaynatın. Imkan varsa blendirdan geçirip öyle verin, imkan yoksa doğrudan götürüp verin. Tavuk eti & pirinç karışımına karşı koyamazlar :)