Normal Mi?

Patiseverrr

2 kısır erkek kedim var. Mama olarak n&d kısırlaştırılmış somonlu kullanıyorum. 2 ayda toplam 5.5 kilo mama tüketmişler biraz fazla gibi geldi. Bu normal mi?

9 CEVAP

LadyAndCat

Aaaa İKİ ayda demişsiniz!!!
Bir kedi 1 ayda 1,5 - 2 kg yer.
E sizin iki kedi ayda en az 3 kg yer.
2 ayda 6 kg yemeliler.
Az BİLE yemiş yavrucaklar :)

LadyAndCat

Biraz fazla evet :) lütfen kedilerinize ölçüyle verin mamalarını...

SBKart2207

Bana fazla gibi gelmedi günde 50 Gr yeseler iki ayda yaklaşık 6 kg ediyo

bbeyzvv

3 kedi 2 ayda 15 kilo yiyor... bir sürü ek besin verdiğim halde

Hatice00

Teşekkürler :)

Aynen :)

Hatice00

Ölçüyü mamanın arkasında yazan ölçüye göre mi veriyorsunuz?

bbeyzvv

evet

bbeyzvv

her mamanın besleyiciliği aynı değildir o yüzden günlük verilen miktat mamanın çeşidine markasına vs göre değişir