Kedi İçin Yoğurt

blue_hpood

kedi severler, iki yaşında bir kedim var. her gün kuru mama yiyor, haftada üç-dört gün yaş mama veriyorum. bazen et-tavuk veriyorum. evimizde sürekli yoğurt oluyor, ev yapımı. acaba her gün öğlenleri birazcık versem olur mu? ya da nasıl vermeliyim, fikri olan varsa..?

31 CEVAP

Linsenpai

Her gün çok fazla olur, haftada bir kaç kere verebilirsiniz ama. Çok sağlıklı

pinarcaya

Ben yaklasik 1 tatli.kasigi yogurda dunya kadar su ekleyip veriyorum:) yogurdu yicem diye bir suru su icmis oluyor. Bu sekilde yapilmasi gerektigini okumustum.

blue_hpood

Linsenpai teşekkürler:)

bademthecatt

Kedim buara tuvaletini yaparken zorlandığı için ben hergün 1 tatlı kaşığı veriyorum. Bağırsaklarını düzenledi rahat yapabiliyor şuan

Gulsahka

haftada 3 kez uygun ben öyle yapıyorum. fazlası isal yapabilir.

Bulutcemre

Ben de n&d kullanıyorum oğlum da kısır. Arada yoğurt kasesini yalamasına izin veriyorum Alıp önüne koyunca çok yemedi .illa masada bizle yesin:)Yaş mama veriyorum arada bazen iki üç parça haşlanmış tavuk o kadar.Vitamin malt kullanmıyorum.Petlebiden promosyon bir taurinli vitamin gelmişti onu nadiren oğluşuma çoğunlukta sokaktaki canlara veriyorum. Sorun olmadı.Bu arada fazla proteinin ne gibi zararları var.Acana orijen falan düşünüyordum da.Onlarda da çok protein var.Hatta bir kedinin ihtiyacından fazla diyorlar

blue_hpood

Bulutcemre kısır erkek kedilerde idrar yolunda soruna yol açıyormuş sanırım. yalan olmasın, bilgim yok. ben N&D kullanıyorum, arada da tavuk-et-balık veriyorum. şimdi yoğurt yer mi diye merak etmiştim. sanırım haftada bir iki kere yese sorun olmaz. diğer mamalar hakkında bir bilgim yok:/

LadyAndCat

Cemre hanım,
“Hatta bir kedinin ihtiyacından fazla diyorlar” EVET DOĞRU.
Bazen ağır geliyor bu kadar protein ve kedide alerji yapabiliyor. Bu durumda da kedinize içinde hiç et olmayan anti-alerjik mama yedirmek zorunda kalıyorsunuz...
Bir-iki sayfa önce yazmıştım bunu...

LadyAndCat

Hatta tam olarak söylediğim durumu yaşayan bir annemiz var: @altininannesi

blue_hpood

pinarcaya bunu düşünmemiştim. teşekkürler:)

h2by

haftada 1

LadyAndCat

BademTheCatt, Buse;
Dişi kedilerde kristalleşme sorunu pek görülen bir durum değil ama yine de yoğurdu abartmayın. Tuvalet yaparken zorlandığını düşünüyorsan yaş mama ve lifli gıdalarla çözebilirsin.

catsica

Yeselerde versem

blue_hpood

bademthecatt sanırım yoğurt çok iyi onlar için ben de vereyim artık:)

bademthecatt

Evet çok yararlı önceden haftada 3 kez veriyordum şuan her gün veriyorum sizde verebilirsiniz sıklığını siz kendinize göre ayarlayın ama zararı olmaz bence sıvı alımını da destekliyor :)