İç Dış Parazit Damlası

suledoruk

İç dış parazit yaptırdığım zaman veteriner ikisi için tek bir damla kullandı ensesine damlattı ve hem dış paraziti hemde iç paraziti geçireceğini söyledi. Tek bir damla ikisini de etkiler mi yoksa kandırıldım mı ?

32 CEVAP

Suraemir

Broadline ve bayerin bir damlası var ikisine de etkili iç dış parazit olarak içiniz rahat olsun ismine bakabilirsiniz

HaleSebnem

İç/dış parazit için tek ense damlası üreten firmalar var bu konuda aklınızda soru işareti kalmasın. Ben de ilk zamanlar Profender’in iç/dış parazitini (tek damla) yaptırıyordum. Bunun gibi bir kaç marka daha var stronghold de bunlardan biri.

ugurhci34

merhaba öncelikle iç dış parazit aşıları iç parazit aşısını benim evlada enseden iğne ile enjekte ediyoruz dış parazit ise damla yardımı ile ense kısmına damlatarak yapıyoruz. damlatılan damla iç parazit için faydalı olmaz iç parazit için ya hap veriliyor yada iğne ile enjekte edilerek aşıları tamamlanıyor. Lütfen veteriner hekiminize bu durumu söyleyin eğerki hala ısrar ediyorsa başka veterinere gidin aşı fiyatlarında uçuk farklar olmuyor hem kediniz ve hemde sizin içiniz rahat etsin. İyi Günler Dilerim

Ebraerdem

İç parazit için hap kullanılıyor dis parazit icinde damla

Minimesi

Suledoruk 3aylıktan küçükse hap veriliyor büyükse de veriliyor ama büyükler için damlada var benim kedim artık 10 aylık ondan hap vermiyom kedi tadını hiç sevmiyor ondan veteriner artık damla veriyor ama kediniz 1-1.5 aylıkmış bence hap vermesi gerek veterinerim öyle dedi bana yani bide iç ve dış parazit tek damlada oluyormu benim bildiğim ayrı ayrı oluyor.

suledoruk

Şuan aşı kimliğinde yazan kullanılan ilacı araştırdım ‘zoetis stronghold selamectin’ kullanmış ilacın prospektüsünde kancalı kurtlarda da kullanıldığı yazıyor doğru söylemiş de olabilir. ama bence de dediğiniz gibi iki ayrı ilaç şeklinde olmalıydı

Suraemir

Stronghold ikisine de etkili içiniz rahat olsun bu iki marka çoğu hap ve iğneden etkili bütün parazitlere etkili hatta

Faytekin

Stronghold,Broadline ve Bayer in hem iç hem dış parazitler için ikisi bir arada şeklinde enseden yapılan damlaları var ve çok etkili bir çok parazite karşı da etkili aynı zamanda ,sadece bağırsakta ki kurtlar için değil yani,internette araştırırsanız detaylı açıklamalar var,kandirilmadiniz yani :)

GlsmKrpk

Bende geçen ay iç dış damlasını kendim kullandım veterinerden aldırıp. İkiside bir damlada oluyor bazı markalarda.
Bu arada suzionline blog alıntı bir yazı kopyalamak istiyorum mutlaka bakın derim ;

"Veteriner hekime konuyu danışma fırsatım oldu. İç-dış parazit kontrolünü evde yürütmek istediğimi söyledim. Bana Stronghold damla yerine Broadline damla önerdi çünkü Stronghold şerit kurtlarda etkili değilken Broadline iç&dış bütün parazitlerde şerit kurtlar dahil etkili. Yani bunu kullandığım takdirde başka bir ilaca ihtiyaç duymayacağım."

Minimesi

Ebraerdem benim bildiğim 3aylıktan küçükse hap kullanılıyor veteriner demişti 3aylıktan büyükse iç parazitte damla ama ikisi ayrı ayrı olmuyormu benim veterinerin iç ve dış parazit için ayrı ayrı damla kullanıyor.

Ebraerdem

Dış parazit kene pire için,iç parazitte bağırsak kurtları vb şeyler içindir dış parazit yaptırdığında sadece kene ve pirelerden korur yani sizin kedinize hap yutturulmadiysa iç parazit yaptirilmamis demektir

Ebraerdem

2 ayliktan sonra ic ve dis parazite baslaniliyor iç parazit hapı kediye yutturuluyor dış parazitte enseye damla şeklinde oluyor ben kopegime 3 yıldır yaptırıyorum aynı şekil kedimede

Ebraerdem

Ben boyle bisey bilmiyorum ben kopegim ve kedime hap yutturuyorum ic parazit için dış parazit içinde damla kaç yıldır öyle sizin veteriner yavru olduğu için belki hap yutturmamıştır ama kesinlikle enseye damla iç paraziti etkilemez

Ugur01tr

Benim bildiğim dış parazit enseden veriliyor. İç parazit iğne ile. Bu zaman a kadar 2 kedim oldu ikisinde de öyle idi. Hap kullanımı olmadı. Ama kedi yavru ise bilemem. Fakat veteriner kandırmaz bunun için yapmaz zannetmem.

suledoruk

Umarım öyle bir kandırma olayı olmamıştır zaten tecrübesizdim ama ona rağmen yaptığı damla hiç içime sinmedi. İlacın prospektüsüne güveniyorum şuan :( cevaplarınız için teşekkür ederim diğer iç parazit zamanını bekliyorum bakalım ne yapacak