Büyük Irk Besleyen Kişiler Nelere Dikkat Etmeli

ugurhci34

Beslenme şekli olsun takviye gıdaları olsun hangi eğitimleri almaları gerekir
kendi fikir ve düşüncelerini yazarsanız sevinirim

12 CEVAP

Sudeckmkc

Dur ve hayır komutlarını çok iyi öğretmelisiniz yavruyken tamam ama büyüdükçe vücut yapısına bağlı olarak müdahale etmekte zorlanabilirsiniz fiziken. Özellikle büyük ırklarda mide dönmesi denen sorun yaşanabiliyor bunun için özel yavaş yeme mama kapları var onlardan alınmalı mama kabı köpek rahat yiyebilsin diye zeminden daha yüksek bir yere konulmalı mama standı gibi. Kesinlikle boyun tasması değil göğüs tasması kullanılmalı

ugurhci34

Maalesef ki öyle insanlar yargısız infaz yaptıkları için hem sahip hem de evlatları zor durumda kalabiliyor benim evladımda şuan otur bekle hayır yat gibi temel eğitimi var ve daha da eklemeye çalışıyorum cevabın için teşekkür ederim alara

ugurhci34

Sude çok doğru yere parmak bastınız büyük cins ırklarda boyun tasması değil göğüs tasmasından müdahele ederek gezdirmek gerekiyor. Boyun tasması süs olarak kullanılması lazım benim baktığım cane corso gibi yorumun için teşekkür ederim

ugurhci34

Protein açısından yoğurt balık et gibi ürünler kullanıyorum tablet yerine ürünlerden karşılıyorum

Alaracatlover

Bence en önemlisi otur bekle tarzı itaat komutları çünkü bazı insanlar bu tarz komutları öğretemeyince, köpekte korkan birini bulursa zarar vermese bile dinlemediği için o insanda zarar vermediği halde bana saldırdı diyip ortalığı yıkabiliyor ne yazıkki!

Sudeckmkc

Kemik gelişimi için bol bol yoğurt ve düzenli kalsiyum takviye tabletleriyle beslenmeli (vet hekime danışarak tabi). Dişleri köpeklere özel macun ve fırçalarla düzenli fırçalanmalı.

Sudeckmkc

Rica ederim

Siyammm

Güçlü bir köpeğiniz var sizi lider olarak gırmesi için kapıdan ilk sizin çıkıp girmeniz , yemekleri ondan önce yemeniz göz temasından kaçınmamanız gerek. Profil fotoğrafınızı da gördüm köpeğiniz kafanızın yakın olmasından hoşlanmaz . Bu sebebten köpekleri lider görmedikleri sahipleri selfie için kafalarını yan yana getirmiş köpekler kadının yüzünü ısırmıştı kadın öldü. Köpek sizi lider görsede rahatsız olur . Köpeğiniz çok güzelmiş bu arada :)

Alaracatlover

Ne demek ben bu durumu geçiçi baktığım goldenda çektim ne yazıkki. Bahçemizin dışında toplarken çoçuğun biri bilerek önünden bağırarak koşmaya başladı durduk yere ve golden cinsi köpek normalde uzaklaşmazken oyun sanıp koştu peşinden(sadece kuyruk sallıyordu bile) ama çoçuğun ebeveyinleri ile kavga ettim bu sırada çoçuk ağlamıyor kahkaha atıyordu birde! Ama gel gör bunu anlatamıyorsunuz insanlara

Furkanertas

kesinlikle itaat

Alaracatlover

Köpek

Alaracatlover

top oynarken