Kısır Mama Önerisi

anjelik123

Merhaba. Kedilerimi kısırlaştırınca nd mama kullanıcaktım fakat sadece tavuklu ve somonlu çeşidi varmış ama kedilerim balıklı yemiyor tavukluda tüy döktürüyor. Başka kaliteli önerebileceğiniz mama varmı?

30 CEVAP

Sudeckmkc

Nd kuzulu mama da var

Bildircinliya bir bakin derim hem kisirlastirilmis. Kuzulu kisirlastirilmis varsa o da olabilir.

HaleSebnem

Eğer çevrenizdeki kliniklerde varsa Royal Canin Neutered Young Male kullanın ve vazgeçmeyin derim. Reçeteli mama değil fakat klinik mamasıdır bu sebeple sadece veteriner kliniklerinde bulabilirsiniz. Kısırlaştırılmış genç erkek kediler için üretilmiş bir mamadır. Ben kısırlaştırmadan sonra ki 4 yıl bu mamayı kullandım. Sonrasında mama konusu o kadar kafa karıştırıcı oldu ki en iyisi olsun, en etlisi, en balıklısı, en doğalı vs vs kısaca şu an site de en iyi en doğal mamalar olarak herkesin belirttiği mamaları yemeye başladı ve anladım ki bu en iyi mamalar erkek kediniz varsa kesinlikle uzak durmanız gereken mamalarmış. “En iyi!! hangi kediye göre en iyi” bu üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Şu an keşke 1 sene öncesine geri dönüp eski kullandığı mamasını hiç değiştirmeseydim diye düşünüyorum ama artık yapacak bir şey. Bizde idrar yolu probleminden muzdarip olarak ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz.

minky

Cinsiyete göre mama alınacaksa vetlife neutered male ve vetlife neutered female dışında mama almayın.RoyalCanin zamanında çok can yaktı

anjelik123

cinsiyete göre mama almıycam kedilerime iyi gelsin yeterli. Şuanda advance aklımda hindili varmış onu almayı düşünüyorum .

bademthecatt

Advancede taze et var proplandan daha iyi herkes istediğini kullanabilir ama proplan rc ve hillse göre çok iyi advance hindiliyi kullandım kedim severek yedi tüylerine çok iyi geldi somonlusu da çok iyi deneyebilirsiniz yağ oranıda diğer kısır mamalara göre düşük %10,5 benim beğendiğim bir mama

HaleSebnem

@minky bahsettiğim mamayı Royal Canin’in petshop ve internette satışı yapılan mamalarıyla karıştırmayalım. Ama tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki ailemde ki 8 kediyi ve sahiplendirene kadar baktığım sayısız yavruyu baz alarak Royal Canin’in normal mamalarından mother&baby cat, kitten mamasından zarar görmezsiniz. Diğer ürünleri için yorum yapamam çünkü kullanmadım. Vetlife klinik ve reçeteli mama üretimi için yeni diyebileceğimiz bir marka. Benim de ara ara yorumlarına baktığım bir ürün fakat uzun vade de sonuçlarını henüz kanıtlamış olmamakla birlikte çevremde kullanıcısı olmadığı için iyidir veya can yakar/kötüdür diye kestirip atabileceğim bir marka değil. Umarım uzun vade de kullananlar bu site de yorum yazarlar ben de bilgi sahibi olurum.

minky

Royalcanin van yaktı derken bi ara kötü bi hayvan etkinliğne mi ne sponsor olmuştu o anlamda dedim.dediğinğz mamayada baktım merak etmeyin.vetlife içinde yakın kuzenim kullanıyo ve dediğiniz mamadan geçti ve daha iyi geldi

HaleSebnem

@ZehraBulutt ben dönüşümlü olarak Wildfield, Acana ve Orijen
kullandım. Mama içeriklerini hatmederek en yüksek et oranına sahip olduğu için tercihim bu üç marka olmuştu.

HaleSebnem

Kullandıktan sonra acı tecrübe ile öğrenmiş oldum ben de.
Kuzeniniz Vetlife ın reçeteli mamasını kullanmış tedavi amaçlı. Ben yine erkek ya da dişi ayrımı yapılarak üriner problem için önlem amaçlı üretilmiş mamalarından birine geçiş yaptı olarak algılamıştım o yüzden merak etmiştim. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

bademthecatt

Brit care olabilir hipoalerjenik mama olduğu için tüylere iyi geliyor missy çeşidi kısırlaştırılmış olan gayet güzel. Ayrıca instinct,fitmin,advance de bakabilirsiniz

minky

Herkes mama sorusu sormasın diye soru açmıştım.Lütfen profilime toklayıp son sorulardan bakın

anjelik123

Kuzuluda kısır yok. Bıldırcınlıya bakabilirim ama yer yemez şüpheliyim. Açmıcaktım aslında bu başlığı ama filtrede istediğimi bulamadım o yüzden açtım

Numune falan isteyin yada 1.5, kgile baslayin deneyin sevmezse artik baska cesit veya markadan devam edin.

anjelik123

Kuzulu bulabilirsem çok daha iyi olur severek yiyorlar.