Ginepige Nasil Bir Yuva Almaliyim?

mamamk

Merhaba,bir ginepig sahiplenecsgim ancak yuvasi yok. Ona nasik bir yuva hazirlayacagimi bilmiyorum. Internetteki kafesler cok mu kucuk? Ornegin 80×50lik kafesler. Ne yapmaliyim?

6 CEVAP

Shaco

köpek oyun tellerinden almanı öneririm çok büyüyorlar ondan alanları kısıtlanıyor bende tahta kafesten tele geirmek orunda kaldım telin altına köpek bezi yada yaşlı yatak serme bezi kullanabilirsin

Shaco

bende 2 tane var sizde 1 taneyse çook yeter

mamamk

Aslinda altinda sabit bir sey olsa surekli temizleyebilirim daha rahat okur diye dusunmustum bakimi hakkinda biraz bilgibverir misiniz

Shaco

tel kafes almalısın ondan altlık olmaz tel kafeste direkt çit şeklinde bencede öyle daha pratik olurdu ama en geniş ve rahat tel kafes köpeğime bez alırken onlarada kullanmış oluyorum sebze meyveye dayalı beslenmelri var ondan onlara özel meyve sebze alman gerek mama masrafı gibi kırmızı biber domates marul(az olucak şekilde) patlıcan seviyorlar bu tarz sebzeleri portakal mandaline elma çilek gibi meyveleri verebilrsin yaklaşık bir kedinin masrafının bir azını harcaman lazım yaklaşık 400 gibi tel asma suluk mama kabı(sende yapabilrisin) maması otları(hazır almanı tavsiye ederim dışarıdan koparılan otlarda ilaç vs şeyler olabiliyor ben fazla vermem köyden felan toplarım ) kemirme oyuncağı bezleri gibi sahiplendiren olmadığı için ben satın aldım ama sahiplendiren varsa öyle daha iyi olur ve ginepiglerden anlayan bir veterinerin olması lazım

Shaco

eğer sormak istediğin bir sorun olursa özel mesaj atabilirsin

Shaco

çokça otla besleniyorlar birde