Ben Veteriner Teknikeriyim Soru Sormak İsteyen Arkadaşlara Yardımcı Olabilirim

Suinkaya

Bu platforma yeni üye oldum ama bazı sorulara o kadar kötü ve sağlıksız yanıtlar veriliyorki gerçekten üzülüyorum lütfen bir konu hakkında gerçekten bilginiz var ise yardımcı olmaya çalışın çünkü soru sorulan şey bir eşya veya alet değil bir can

28 CEVAP

serlok

Üriner sorunu yaşayan kedilerin beslenmesine biraz değinseniz. Tıbbi tedavi sonrasında beslenme nasıl olmalı?. Üriner mamalar sadece veterinerlerde satılıyor. Günümüz şartlarında pahalılar. Bütçesi uygun olmayan kedisi üriner sorun yaşamış olanlar nasıl besleyebilir.? Ve birde kedi kısır olmasada kısır mamaların üriner sistem koruyuculuğu var mı ? Varsa üriner mamaya alternatif olabilir mi ?

Kontesiim

MY4241 yavruyken eve alıp büyuttüğünüz evlatları nasil sokağa bırakmayı düşünebiliyorsunuz? Elbette yaşayamazlar ayrıca nasil içiniz el veriyor birde en duyarli insanim diyorsunuz güldürmeyin lütfen kendinize duyarlı insan hayvansever insan öyle olmuyor siz zaten hayvanları sahiplenmişsiniz ama onları birer can birer evlat olarak benimseyememişsiniz ki bu soruyu soruyorsunuz ne denirki size yazık!

bademthecatt

bbeyzvv aynen bende yeterli bilgiye sahip olduklarını düşünmüyorum nadir örnekler var bazıları kendini geliştiriyor. Gittiğim bir klinikte teknikere aşıyla ilgili soru sormuştum bildiğim halde sordum hekime sorarsın demişti

hayvansever_

bizede veterinerimiz proplan önermişti maalesef kullandık. Buradaki husus neden onu tercih etmenizi söylediği. Bizim vet tahıllı mama daha sağlıklı demişti :D Bir çok veteriner stışı karlı olan ve anlaşması olan ürünlere yönlendiriyor insanları. Ve maalesef bir çok veteriner beslenme konusunda yanlış bilgiler yüklüyor insanlara.

Anonymus552223

Mesela evdeki ilaçları kedimiz de kullanabilirmiyiz diye sorulmuş bir beyfendi de demişki tabiki kullanabilirsiniz demiş ama bizim kullandığımız ilaçlar hayvanlara ağır geliyor

epiglottis 05.05.2020 15:19:02

Cok sacma ama son zzamnlarda sorulan bir soru degil sanirim o ben gormemisim. Eski sorularda daha kotu cevaplar var genelde

Soyle bir konusma gecti aramizda. O ilaçları soran kisiyi hic gormedim ben eski soru oldugunu dusunuyorum. Gercekten bazen 2 3 yillik sorular çikiyor ya bakiyorum bi tane duzgun cevap veren olmamis.

bbeyzvv

ben de lise olafak veterinerlik lisesine nakil alacaktım bir tandıüım demişti çok da doğru demiş "orada verilen eğitimi internetten araştırarak da alabilirsin" buradaki çoğu kişi teknikerlerden bilgili ve tecrübeli

DenizTinik

Ben vermiyorum, birbirlerinin mamalarını yiyorlar gizlice malesef. Bir de veteriner önerisiyle kullandığımız mamalar bunlar. Nd vs bize yaramıyor büyük kediye

MY4241

Merhaba, yavruyken eve alıp büyütüğüm kedileri doğaya bıraksam yaşayabilirler mi?

MY4241

Tabi ki ilk olarak sahiplendirmeye çalışacağım,olmazsa dışarı bırakmam atmam ki ben onları sevmeseydim almazdım yanıma,çevremdeki en duyarlı insanım ben.

Pisunya

benimde aynı kedim veteriner antibiyotik igne yapti,ciğerlerinde birsey yok dedi,grip icinde birsey yapti ama gecmedi birbucuk ay oldu.Bu arada iç dış parazit aşıları da yapıldı.Hala antibiyotik tedavisine şurup olarak devam ediyoruz ama işe yaramiyor.Bagisiklik sistemini de kuvvetlendirmek icin imuneks veriyorum 3-4 günden beri ama pek bir degisiklik yok.burnu tikali akiyor . Ozellikle geceleri hapsuruyor daha fazla.(gündüzde hapşuruyor ama çok az). Şimdi de ekstra lizin takviye etmeyi düşünüyorum bu ikisinin yanına. nedir bu mevzu yok mu yardimci olabilecek birisi.Agzindan nefes aliyor.Bu arada burnuna tuzlu su veriyorum acilsin diye yeni yeni.

Zukoo

Kedim birkaç güne kadar ishaldi ve arada poposunda kan oluyordu. İshali geçti ama sebebini öğrenemedim veterinere gidemediğim için. Sebebi ne olabilir? (45 günlük herhangi bir aşısı yok)

Demetcinar

Merhaba, kedilerin traş edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? 2 tekir kedim var 2 yaşındalar kısırlar. Önceden nd kullanıyorduk ama tüy dökme problemimiz hiç gecmedi. Royal canine gectik şimdi. Tarıyorum da . 2 tane olması ve aşırı tüy dökmelerinden dolayı ev tüyden gecılmıyor. ve sürekli birbirlerini ve kendilerini yaladıklarından çok fazla yutuyorlar. Veteriner tras yapalım dedi ama kararsızım tüyler kısın soguktan yazın sıcaktan korumazmı kedileri strese girerler mi bilemedim

DenizTinik

Ben birşey soracağım, 4 aylık kedim, kısır kedimin mamasını yiyor. Sakıncası var mı? Kısır mama proplan, bebek maması royal canin kitten