Ben Veteriner Teknikeriyim Soru Sormak İsteyen Arkadaşlara Yardımcı Olabilirim

Suinkaya

Bu platforma yeni üye oldum ama bazı sorulara o kadar kötü ve sağlıksız yanıtlar veriliyorki gerçekten üzülüyorum lütfen bir konu hakkında gerçekten bilginiz var ise yardımcı olmaya çalışın çünkü soru sorulan şey bir eşya veya alet değil bir can

28 CEVAP

Zeke

Geçen de birisi ben veteriner teknikeriyim istediğinizi istediğiniz zaman sorun dediydi,, sonra bi daha gören duyan oldu mu bilmiyorum ama ben görmedim

catsica

Soruyu açtı ama ortada yok :)

Anonymus552223

MY4241, Hayir yasamazmar, eve alismis, disarda yasama becerileri gelismemis. Doga dediginiz sokak zaten. Normalde disarda dogup buyuselerdi anneleri ogretecekti kendilerini korumayi. Sonuna kadar bakamayacak veya sahiplendiremeyecekseniz hic almayacaktiniz, başınin caresine bakmayi bastan ogreneceklerdi. Kendinizi yaşarlar diye kandirmayin sakin cok örnek var yaşama ihtimali düsük

Anonymus552223

Suinkaya ne gibi yanlis cevaplar gozunuze carpti soyleyin de dogrusunu ögrenelim

bademthecatt

Çokta yanlış yönlendirme yok hekime danışın diyoruz zaten bilmediğimiz konuları

bbeyzvv

teknikerlerin çoğu konuda yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum veterinerlik lisesinden mezun olunca tekniker olunuyor ve lisede yeterli eğitim verilmiyor

bbeyzvv

kısır kedi maması yavrular için yeterli besleyicilikte değil zorunda olmadıkça vermeyin verirseniz de ek besin verin bol bol ayrıca royal canin ve proplan da iyi mamalar değil

ozgeoner2111

MY4142, doğa dediğiniz arabaların vızır vızır geçtiği taş duvar alan. Evde büyüdükleri için kendi yaşam alanlarını ev olarak tanımlamışlardır. sokak onların tanımladıkları bir alan değil ve kendilerini nasıl savunacaklarını da bilmiyorlar. O yüzden o yavruları evinize aldıysanız ve sonrasında sokağa bırakırsanız onları ölüme terk etmiş olursunuz.

ozgeoner2111

O yavrulara bakamayacak idiyseniz evinize hiç almamanız gerekirdi. Size ve evinize alıştılar.Baştan sahiplenip, yaşam boyu onlara bakabilecekseniz sahiplenin.herkes kedi sahiplenecek diye bir şey yok.Canlılar, duyguları var. Terk edecekseniz lütfen sahiplenmeyin...

bbeyzvv

ben de lise olafak veterinerlik lisesine nakil alacaktım bir tandıüım demişti çok da doğru demiş "orada verilen eğitimi internetten araştırarak da alabilirsin" buradaki çoğu kişi teknikerlerden bilgili ve tecrübeli

poughkeepsie

lol yanlış cevaplar verildiğini gördüm onlar alet değil can bana sorabilirsiniz diyip hem burdaki yardımcı olmaya çalışanlara sallayıp hem de ortadan kaybolan biri hehe ben eğlendim

Anonymus552223

2 3 yıl içinde insanlar daha bir bilinclenmis geliyo bana herseye ragmen. Şuan burda bu soru sorulsa en az 5 kisi olmaz oyle sey vete danisin falan der bence

bbeyzvv

DenizTinik
veterinerlerin her lafına güvenmeyin
birbirlerinin mamalarını yemelerinde sorun yok zarar vermez

ozgeoner2111

Sahiplendiririm demişsiniz.O kişi de yavruları terk ederse?Ne yapacaklar o yavrular? Yada sahiplenen kişi kedilerin can güvenliğini sağlayabilecek mi,penceresinde/balkonunda kedi koruması varmı?Hastalandıklarında veterinere götürebilirmi?İyi mama verebilirmi?Bütün bunların iyi değerlendirilmesi lazım.Umarım o çocuklar kendilerini seven ve bir ömür onlara bakabilecek, canlı bakmanın sorumluluğunda olan kişilerle olurlar.Önlerine mama bırakılmaya alıştırılmış,onları sokağa terk etmeyin. Bilinçli insanlara, takip şartıyla sahiplendirme yapın lütfen

suleren

MY4142, aklınızdan geçmese şu soruyu sormazsınız bile. 2. Cevabınız da ironik. Bir de bir sürü kedi sahiplenmişsiniz, oyuncak mı bunlar ben anlamıyorum.